Erakorralised uudised
ales krivec ZMZHcvIVgbg unsplash

Kujutle, et on olemas pank, mis saadab su arvele iga päev 86 400 EUR.

Kujuta ette panka, mis kannab iga päev sinu kontole 86 400 eurot. Kuid selle pangakonto eripära on see, et õhtul tühjeneb see automaatselt – ülejäänu kaob, kasutatud või mitte. Kuidas sa seda raha kasutaksid? Ilmselt püüaksid iga senti ära kasutada, eks?

See pank on tegelikult meie enda AEG. Iga päev antakse meile 86 400 sekundit elamiseks. Ja iga öö “tühjeneb” meie ajapank, pöördumatult kustutades sekundid, mida me ei kasutanud tõhusalt. Ei ole võimalik koguda neid sekundeid säästukontole ega laenata neid teisest päevast. Kui päev on läbi, on see aeg igaveseks läinud.

Me peame õppima investeerima iga sekundi oma elust, et saada parimat – õnne, tervist, armastust. Iga päev on võimalus teha midagi märkimisväärset. Mõtle ühe aasta väärtusele, küsides seda tudengilt, kes veetis selle aja ebaefektiivselt. Küsi ühe kuu tähendust enneaegselt sünnitanud emalt. Nädala väärtusest saab aimu, kui rääkida nädalalehe toimetajaga. Tunni olulisus on selge armastajatele, kes igatsevad kohtumist. Minuti tähtsust tunneb see, kes jäi vaid hetkega rongist maha. Sekundi väärtust teavad hästi need, kes on üle elanud õnnetuse.

Sajandiksekundite väärtust mõistame, jälgides tippsportlaste jõupingutusi. Hindame iga hetke, eriti neid, mida saame veeta lähedastega. Pea meeles, et aeg ei oota kedagi. Eilne on ajalugu, homne on saladus, aga tänane päev on kingitus, mida tuleks täiel rinnal nautida.

Vaata ka:

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

Eile toimus 6 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 16 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

Liiklusõnnetused 26.05.2024 kella 11.09 ajal juhtus liiklusõnnetus Rakvere linnas Laada tn 6a juures, kus 28-aastane