Wednesday , 1 December 2021
photo 1575129122214 05d16114b0fd

Kuidas jõuluhullus kõige vähem mõjuks?

Inimesed lähevad kingituste tegemisega järjest pöörasemaks, poed teenivad hiigelkasumeid ja kõik muutuvad järsku südamlikuks ja heldeks.

Käes on jõuluaeg ja aastavahetus! Mees.eu loetleb ülesse peamised jõuluhullused, mis aastast aastasse korduvad ja annab häid mõtteid, kuidas neid edukalt vältida!

Tülitsevad pereliikmed

Kõik laabub hästi selle ajani, kui pereliikmetel 24. detsembri õhtul söögilaua taga igavaks läheb. Alati räägitakse möödunud aastast ja kindlasti leitakse teiste juures midagi, mis kõnealusele kohe kindlasti korda ei lähe. Tulemuseks on tüli, mis võib pikalt kesta! Otse loomulikult on inimeste närvid pingul ka väsitavatest ettevalmistustest ning ei olegi palju vaja, et kellelgi karikas üle hakkaks ajama.

Lahendus?
Selle asemel, et kõik jõulupühad üksteist erinevatest toanurkadest põrnitseda, oleks targem hoopis värskes õhus viibida. Õhtusel ajal saab sõpradel külas käia ja vaadata, kuidas hoopis nende pere tülitseb. Veelgi parem oleks aasta jooksul raha koguda ja oma pere lõunasse viia. Sellise teoga oled tabanud kaks kärbest, sest lisaks lõõgastavale puhkusele, oled oma lähikondsetele teinud ka meeldejääva kingituse.

Kingituste ostmine

Kõige raskem kogu jõulupühade juures on mõistagi õige kingituse valimine. Tänu ostujõu suurenemisele meeldib inimestele aga teha järjest kallimaid kingitusi. Ja oh seda häbi ja õnnetust, kui kingid sõbrale seebi, kui tema kink sinule on Zippo tulemasin.

Lahendus?
Väldi lõhnaküünlaid, pajalappe ja deodorante. Parem tee selle raha eest, mis oleks pidanud kuluma kingituste peale, üks korralik annetus. Kasu sellest on rohkematel inimestel ja pealegi saad teha oma jõuluheateo. Ning jäta meelde, et see kingitus ei ole kallis, vaid originaalne!

Jõulukaartide saatmine

Kuna kingitustest, pidudest ja vastuvõttudest veel küllalt ei ole, arvavad paljud, et hästi tore on saata sõpradele-tuttavatele ning headele koostööpartneritele üks ilus jõulukaart. Mida suurem, sätendavam ja eriskummalisem, seda ägedam! Tahate või mitte, kuid hiljemalt paari nädala jooksul peale pühasid, rändavad maailma kõige kihvtimad kaardikesed prügikasti või kaminasse!

Lahendus?
Kasuta Interneti võimalusi! Netist leiab palju erinevaid teenusepakkujaid, kelle kaudu saab saata kõikvõimalikes kujundustes e-kaarte. Kui valik ei meeldi, tee digifotokaga paar pilti, lae arvutisse ning saada koos heade tervitustega oma kaaslastele. Mis peamine, niimoodi hoiad loodust!

 

Ülesöömine ja alkohol

Kontoripidu, jõulujooma klubikaaslastega, tädipoja sünnipäev ja pidulik õhtusöök pereliikmetega. See kõik on võimalik kahe nädala jooksul, just täpselt jõulude ajal. Tänu tihedale graafikule võib tekkida nendest pidustustest palju probleeme, eriti just sinu tervisele, millest taastumine pole naljaasi!

Lahendus?
Pole midagi muud öelda, kui et ole mõistlik! Jõulud ja aastavahetus ei erine tegelikult millegi poolest ülejäänud aastast. Lihtsalt on traditsioon, et pühade ajal tuleb ennast ümmarguseks süüa ja oksendamiseni juua. Selle asemel, et rasvast seapraadi süüa ja valget viina juua, võib köögis hoopis uusi ja tervislikke retsepte katsetada ning õhtusöögiks mõni lahjem jook valida.
Telereklaamid ja jõuluhullus meedias

Normaalne inimene hakkab sügelema, kui jõulumees ühe tuntud karastusjoogi reklaamides lastele lõbusalt limonaadi jagab. Ja siis veel kõikvõimalikud lihatööstused, kabanduskeskused ning postimüügikataloogid, kes väidavad, et nende suurimaks sooviks on “ligimesele” jõuludeks kingitus teha. Piisab ühe reklaami vaatamisest, kui silme ees kõik punase-ja valgekirjuks muutub ning tekib tahtmine telepurki lüüa!

Lahendus?
Väldi võimalikult palju telekat või mine reklaamide ajaks kuhugi sulle parasjagu sobivasse kohta. Päästab ka see, kui käid kinos, võtad laenutusest aasta jooksul vaatamata filmid ja loed uudiseid Internetist. Ja kui miski enam ei aita, siis – juhe seinast ning telekas aknast välja!

Ehtes tänavad

On ilus õhtupoolik ja otsustad minna värsket õhku hingama, kui avastad õudusega, et naabrite maja asemele on tekkinud silmipimestavalt vilkuv ja sädelev ufolaev. Lähemal vaatlusel selgub, et tegemist ei ole siiski tulnukatega, vaid kõikide võimalike ja võimatute jõulukaunistustega, mille alt naabrimehe häärber lihtsalt välja ei paista. Tagatipuks oled sunnitud nentima, et see hullus on vallutanud terve linna.

Lahendus?
Kui sul on võimalus, siis põgene dekoreerimishulluse eest maale. Maal on inimesed jõulukaunistuste koha pealt tunduvalt tagasihoidlikumad ning elugi tundub seal palju rahulikum. Üldiselt ei ole aga tänava- ja majakaunistusi võimalik vältida, sest see on jõuludega paratamatult kaasnev nähtus. Natukene aitab ehk see, kui valid liikumiseks vähemkaunistatud tänavad.

Purjus naabrimehest jõuluvana

Jõuluajal on kõigil kiire. Peab jõudma jõulupeole, ostma kingitusi ja supermarketist hane valima. Keset sellist möllu võib ununenda, et jõuluõhtul pole kedagi, kes kingitusi tooks ja salmi küsiks. Aga kõik pereliikmed, alates kõige väiksemast, on ju selleks terve aasta valmistunud. Et vältida liigseid pingeid tegemata töö eest, on lihtsaim lahendus muidugi naabrimees, kuid ega temagi pole ingel.

Lahendus?

Aeg on tagasi pöörduda esivanemate tegemiste juurde ning peoseltskonnale näidata, kuidas muistsel ajal nääre peeti. Selleks pole vaja teha midagi muud, kui maskeerida ennast jõulusokuks. Jõulusokust on kasu ka ülenapsutanud ja lärmakate naabrite korralekutsumisel. Piisab lihtsalt sellest, kui vaatad paar korda nende aknast sisse.
Inimesed, kes kannavad päkapikumütse

Jõuluaja vaieldamatuks moehitiks number üks on kindlasti punased päkapikumütsid, mida kantakse valimatult igal pool: tööl, kodus, pidudel, saunas ja seda peamiselt täiskasvanud inimeste poolt. Iseenesest on tore, et jõulud niivõrd inimestele hinge lähevad, kuid kuskil on ju piir!

Lahendus?
Olgem ausad, punased mütsikesed on praeguses pimedas ja rõskes tänavapildis liigagi silmapaistvad. Ja võimalus neid vältida, on peaaegu olematu. Lohutame, et selline demonstratsioonesinemine kestab kuni uue aasta alguseni ja peale seda võib pea terve aasta rahulikult olla.

Jaga

Vaata ka:

heather mount 8c3zjKrkkBA unsplash scaled

6 asja suhtes, mis näitab et teie suhe partneriga on täiuslik

Kui sina ja su partner olete harjunud oma suhetes neid asju ütlema, pole teil tõenäoliselt …

107

10 ägedat ideed euroaluste taaskasutamiseks

Euroalused on üsna praktilised, kuna muudavad interjööri loomingulisemaks ja maalähedasemaks. Siin on mõned ideed euroaluste …

Nimetu kujundus

Nina kuju räägib nii mõndagi inimese iseloomu kohta!

Vaata peeglisse, millisele nina kujule sarnaneb sinu nina ja uuri välja, mida see sinu kohta …

Tarokaart

Kolmapäev 1.12 Tarokaart on SAUAD PAAŽ

Oled täna tavalisest tundlikum, loovam ja kirglikum. Keskendud oma tegemistele täielikult ning püüad oma plaanid …