Inimesed lähevad kingituste tegemisega järjest pöörasemaks, poed teenivad hiigelkasumeid ja kõik muutuvad järsku südamlikuks ja heldeks.
Käes on jõuluaeg ja aastavahetus! Mees.eu loetleb ülesse peamised jõuluhullused, mis aastast aastasse korduvad ja annab häid mõtteid, kuidas neid edukalt vältida!
Tülitsevad pereliikmed
Kõik laabub hästi selle ajani, kui pereliikmetel 24. detsembri õhtul söögilaua taga igavaks läheb. Alati räägitakse möödunud aastast ja kindlasti leitakse teiste juures midagi, mis kõnealusele kohe kindlasti korda ei lähe. Tulemuseks on tüli, mis võib pikalt kesta! Otse loomulikult on inimeste närvid pingul ka väsitavatest ettevalmistustest ning ei olegi palju vaja, et kellelgi karikas üle hakkaks ajama.
Lahendus?
Kingituste ostmine
Kõige raskem kogu jõulupühade juures on mõistagi õige kingituse valimine. Tänu ostujõu suurenemisele meeldib inimestele aga teha järjest kallimaid kingitusi. Ja oh seda häbi ja õnnetust, kui kingid sõbrale seebi, kui tema kink sinule on Zippo tulemasin.
Lahendus?
Väldi lõhnaküünlaid, pajalappe ja deodorante. Parem tee selle raha eest, mis oleks pidanud kuluma kingituste peale, üks korralik annetus. Kasu sellest on rohkematel inimestel ja pealegi saad teha oma jõuluheateo. Ning jäta meelde, et see kingitus ei ole kallis, vaid originaalne!
Jõulukaartide saatmine
Kuna kingitustest, pidudest ja vastuvõttudest veel küllalt ei ole, arvavad paljud, et hästi tore on saata sõpradele-tuttavatele ning headele koostööpartneritele üks ilus jõulukaart. Mida suurem, sätendavam ja eriskummalisem, seda ägedam! Tahate või mitte, kuid hiljemalt paari nädala jooksul peale pühasid, rändavad maailma kõige kihvtimad kaardikesed prügikasti või kaminasse!
Lahendus?
Ülesöömine ja alkohol
Kontoripidu, jõulujooma klubikaaslastega, tädipoja sünnipäev ja pidulik õhtusöök pereliikmetega. See kõik on võimalik kahe nädala jooksul, just täpselt jõulude ajal. Tänu tihedale graafikule võib tekkida nendest pidustustest palju probleeme, eriti just sinu tervisele, millest taastumine pole naljaasi!
Lahendus?
Pole midagi muud öelda, kui et ole mõistlik! Jõulud ja aastavahetus ei erine tegelikult millegi poolest ülejäänud aastast. Lihtsalt on traditsioon, et pühade ajal tuleb ennast ümmarguseks süüa ja oksendamiseni juua. Selle asemel, et rasvast seapraadi süüa ja valget viina juua, võib köögis hoopis uusi ja tervislikke retsepte katsetada ning õhtusöögiks mõni lahjem jook valida.
Telereklaamid ja jõuluhullus meedias
Normaalne inimene hakkab sügelema, kui jõulumees ühe tuntud karastusjoogi reklaamides lastele lõbusalt limonaadi jagab. Ja siis veel kõikvõimalikud lihatööstused, kabanduskeskused ning postimüügikataloogid, kes väidavad, et nende suurimaks sooviks on “ligimesele” jõuludeks kingitus teha. Piisab ühe reklaami vaatamisest, kui silme ees kõik punase-ja valgekirjuks muutub ning tekib tahtmine telepurki lüüa!
Lahendus?
Väldi võimalikult palju telekat või mine reklaamide ajaks kuhugi sulle parasjagu sobivasse kohta. Päästab ka see, kui käid kinos, võtad laenutusest aasta jooksul vaatamata filmid ja loed uudiseid Internetist. Ja kui miski enam ei aita, siis – juhe seinast ning telekas aknast välja!
Ehtes tänavad
On ilus õhtupoolik ja otsustad minna värsket õhku hingama, kui avastad õudusega, et naabrite maja asemele on tekkinud silmipimestavalt vilkuv ja sädelev ufolaev. Lähemal vaatlusel selgub, et tegemist ei ole siiski tulnukatega, vaid kõikide võimalike ja võimatute jõulukaunistustega, mille alt naabrimehe häärber lihtsalt välja ei paista. Tagatipuks oled sunnitud nentima, et see hullus on vallutanud terve linna.
Lahendus?
Purjus naabrimehest jõuluvana
Jõuluajal on kõigil kiire. Peab jõudma jõulupeole, ostma kingitusi ja supermarketist hane valima. Keset sellist möllu võib ununenda, et jõuluõhtul pole kedagi, kes kingitusi tooks ja salmi küsiks. Aga kõik pereliikmed, alates kõige väiksemast, on ju selleks terve aasta valmistunud. Et vältida liigseid pingeid tegemata töö eest, on lihtsaim lahendus muidugi naabrimees, kuid ega temagi pole ingel.
Lahendus?
Aeg on tagasi pöörduda esivanemate tegemiste juurde ning peoseltskonnale näidata, kuidas muistsel ajal nääre peeti. Selleks pole vaja teha midagi muud, kui maskeerida ennast jõulusokuks. Jõulusokust on kasu ka ülenapsutanud ja lärmakate naabrite korralekutsumisel. Piisab lihtsalt sellest, kui vaatad paar korda nende aknast sisse.
Inimesed, kes kannavad päkapikumütse
Jõuluaja vaieldamatuks moehitiks number üks on kindlasti punased päkapikumütsid, mida kantakse valimatult igal pool: tööl, kodus, pidudel, saunas ja seda peamiselt täiskasvanud inimeste poolt. Iseenesest on tore, et jõulud niivõrd inimestele hinge lähevad, kuid kuskil on ju piir!
Lahendus?
Olgem ausad, punased mütsikesed on praeguses pimedas ja rõskes tänavapildis liigagi silmapaistvad. Ja võimalus neid vältida, on peaaegu olematu. Lohutame, et selline demonstratsioonesinemine kestab kuni uue aasta alguseni ja peale seda võib pea terve aasta rahulikult olla.