Kuigi kaubanduses peab pakendile märkima parim enne (mitte kõlblik kuni!) kuupäevaks 28 päeva alates munemisest, siis tegelikult julgeme väita, et mune võib süüa oluliselt kauem.
Teate seda testi, kus muna vette asetatakse värskuse kontrollimiseks? Kui muna vajub täiesti põhja, on tegu värske munaga. Kui muna üks ots puudutab põhja, aga päris põhjas siiski pole (nagu pildi), siis muna hakkab küll vanaks jääma, aga võib veel süüa. Kui muna jääb vette hõljuma, siis on muna vana ja süüa seda enam ei maksa.
Loe ka: Erinevad munade tüübid ja kaua neid keetma peab…
Pildil olev muna on 3.septembri oma, seega paari päeva pärast on tegu 3 kuud vana munaga. 3.november, kui muna oli 2 kuud vana, tegime sama katse ja muna oli täiesti põhjas, seega veel täiesti kõlbulik. Kahjuks sellest korrast pilti ei taibanud teha. Tagantjärgi tarkus, aga mis seal ikka
Ja mitte ainult veetestile tugineda, oleme neid 3. septembri mune ka ise regulaarselt kasutanud (viimati selle nädala alguses) ning ka nii pole kuidagimoodi aru saada olnud, et munad halvaks oleks läinud.
Loodetavasti tõestab see pilt ja pikk jutt, et kui mune ühtlaselt jahedal temperatuuril hoida, võib mune paar kuud kindlasti tarvitada ja millegipärast kartma ei pea
Allikas: Lepiku talu Tuhalaanes