Erakorralised uudised
nathan dumlao Y3AqmbmtLQI unsplash 850x560 1

KOHVIPAKSU TAASKASUTAMISEST.

Tihti rändab kohvi valmistamisest järele jäänud kohvipaks kiiresti prügikasti. Tegelikult on aga mitmeid kohti, kus kohvipaksu taaskasutamine on igati omal kohal! Toome välja meie meeskonna lemmikud. 

1. Kohvipaks kui taimeväetis.
Kohvipaksus on ohtralt toitaineid, mida taimed armastavad – nt lämmastikku, kaaliumi ja fosforit. Oluline on aga meeles pidada, et kohvipaksu tasub mullale lisada õhukese kihina ning eelkõige kasutada nende taimede väetisena, mis armastavad happelist mulda.

2. Kohv kui kehakoorija.
Teraliste osakeste tõttu sobib kohvipaks hästi kehakoorijaks – nahka hõõrudes aitab see eemaldada surnud naharakke. Eriti hea on seda kasutada hommikul, sest kohvi meeldiv lõhn äratab meeled ning kofeiin stimuleerib nahapinna verevarustust. Järele proovitud!

3. Kiirendab komposteerimist. 
Kohvipaksu lisamine kompostile stabiliseerib pH taset ja seeläbi kiirendab orgaaniliste jäätmete lagundamist. Samuti aitab kohv ebameeldiva lõhna vastu kompostikastis!

4. Prügi lõhnade elimineerija.
Kohvipaks imab endasse ebameeldivad lõhnad ka prügikastides ja -konteinerites. Prügikonteineri puhul on üks leidlik nipp: pane kuivanud kohvipaks vana suka sisse ning kinnita konteineri kaane külge; nii saad pikaaegse õhuvärskendi.

5. Puhastab ka äravoolu.
Kohvipaksu sõmer tekstuur ja tugev lõhv aitavad puhastada valamu ummistust ning vähendada ummistusest tulenevat ebameeldivat lõhna. Sega tass kohvipaksu poti kuuma veega ning kalla segu otse valamusse.

Allikas: https://coffeepeople.ee/

Vaata ka:

Tarokaart

Nädala Taroskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: The Chariot (Ratsanik) Sõnum: Sul on sel nädalal

spring break 2019 2 1

Nädala Horoskoop: Esmaspäev 27.05-Pühapäev 2.06.2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Üldine: Nädal toob palju energiat ja entusiasmi. Oled täis