Erakorralised uudised
doctor g7483d663e 640

Kiirtestide raha võiks jääda riigile

Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults ütles, et kuna Tallinn võttis vastu otsuse, et 4.-8. klasside õpilased on distantsõppel, siis otsustas ta, et nende kool lapsi testima ei hakka. «Arvan, et meil on kõige suurema nakatusmisnäitajaga õpilaste grupp koolist ära. Ma ei näe põhjust testida, eriti kui testid alles jõuavad koolidesse,» selgitas Sults. Probleemiks on koolidirektori sõnul ka see, et täpselt ei tea kuhu kasutatud testid panna. «Küsimusi on liiga palju ja ma ei näe vajadust, vähemalt esimesel nädalal õpilasi testima hakata. Õpetajaid me testime, sest Tallinna linn nõuab seda,» lisas Sults.

Küsimusele, kas testid on juba kooli jõudnud, vastas Mari-Liis Sults, et ei hakanudki neid tellima. «Las see raha jääb riigile,» lausus ta.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles, et kuuleb testidest keeldumisest esimest korda. «Ma olen üllatunud,» sõnas minister. Ta selgitas, et kuna testimise kohustust pole paika pangud valitsuse korraldusega, siis on see pigem võimalus koolidele, hoida koolikeskkonda turvalisena. Minister rääkis, et kui mõnes koolis on saadetud 4.-8. klassid distantsõppele, siis 1.-3. klasside õpilased on koolis ja neid ei ole võimalik ka vaktsineerida. Nakatumine on aga üsna kõrge ka selles vanuserühmas. «Testimisega saame kaitsta kõiki õpilasi,» lausus Kersna.

Allikas Postimees.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!