Thursday , 23 September 2021
davids kokainis 718717 unsplash 850x560 1

Kas soovid viia oma suhte uuele tasandile?

Kas soovid viia oma suhte uuele tasandile?

 

Lugesin mõni aasta tagasi raamatut ‘Miks me armastame?’, kus seletas väga hästi ära meie sees toimuvad keemilised reaktsioonid, mis tekivad, kui me armume. Raamat seletas ka väga hästi, kuhu armastus kaob. Kui tekib harjumus, siis keha lihtsalt enam ei tooda neid hormoone, mida ta tootis armumisperioodi jooksul.

 

 

Selle teooria järgi saab armastus otsa kuni kahe aastaga. Mida enamik inimesi siis kahe aasta möödudes teevad? Kas lähevad lahku ja otsivad seda „uut ja paremat“, mis nende hormoonid uuesti käivitaks või kui „hullu“ armumisperioodi jooksul on jõutud juba soetada ühist vara ja/või lapsi, siis eksisteeritakse üksteise kõrval edasi saamata aru, kuhu kadus see justkui leitud armastus?

 

 

 

Kui sa jälgid oma elukogemusi suhete ja armastuse valdkonnas, siis sa isegi jõuad sellele järeldusele, et alguses on kõik alati ilus, kuid üks hetk läheb justkui iseenesest kõik käest ära ja harmooniast ning üksteise mõistmises ei jää peaaegu jälgegi alles. Nii juhtub, kui võtta eesmärgiks kogeda ainult romantilist armastust. Just seda armastust, mida uurivad teadlased ja mis on otseses sõltuvuses meie keha toodetavate hormoonidega. Vaimsed teadjamehed on aga ikka öelnud, et panustades ainult romantilisele armastusele läheb varem või hiljem jamaks; sellega kaugele ei jõua.

 

 

 

Miks me abiellume?

Kui mõnisada aastat tagasi loodi suhteid ja abielluti ühiskondlikel või elulistel põhjusel- üksikvanem ei suutnud perekonda üleval pidada, talutöödes oli vaja nii mehe kui naise olemust, siis tänapäeval otsivad inimesed paarissuhetest just romantilist tunnet. Tunnet, mida kirjeldatakse niivõrd paljudes muinasjuttudes, kuid kus muinasjutud lõppevad just seal ära, kus hakkab päris elu. Minu meelest on viimane aeg avada silmad, maha matta uskumus, et muinasjutuline ball kestab igavesti ning hakata väikeste sammudega tegema oma suhetes midagi teistmoodi.

 

 

 

Mina alustasin oma teadliku suhtega eelmisel sügisel. Vabalt ja voolavalt, lasin elul juhtida kõike, mis tuleb ja tulema peab. Ei sekkunud absoluutselt. Tegelesin vaid enda sisemuse korrashoiuga. Et seal oleks puhas ja särav. Tahtsin ju nii väga üles ehitada harmoonilise suhte. See õnnestuski. Tulles vaikselt tagasi rutiinsesse igapäevaellu hakkasin märkama endast nõudmisi, rahulolematust, kontrollivajadust kogu suhte üle. Nii igaks juhuks. Et midagi valesti ei läheks.

Ma tahtsin seda ja toda, et olukord oleks niisugune ja naasugune. Ma samastusin täielikult oma tahtmistega ja olin oma emotsioonide ohver. Tegelikult ei olnud olemuslikult meie suhtes midagi muutunud. Mõistus aga tituleeris olukorra stabiilseks ja nüüd võis täispauguga hakata oma nõudmisi esitama. Nii jõudsin arusaamisele, et päriselt õnnelikuks kooseluks ainult romantilisest armastusest ei piisa.

 

 

Jaga

Vaata ka:

alkohol

Koroonasulud tekitasid ÜKs miljon uut alkohoolikut

Poolteist aastat pärast esimeste koroonasulgude kehtestamist on Inglismaa alkohoolikute arv ligikaudu kahekordistunud, kasvades 1,5 miljoni …

minuaeg 1

Aktsepteeri seda, mida ei saa muuta…

Aktsepteeri seda, mida ei saa muuta. Kõik sinu elus ei saa olema ideaalne ning sellest …

minuaeg

19 raskust, mida edu saavutamiseks ületada

Sa pead tegema midagi sellist, mida mitte keegi teine ei tee. Midagi sellist, mis sind …

94999924 10223690378262136 7355426593012973568 n

Elu ei anna teile inimesi, keda te soovite…

Elu ei anna teile inimesi, keda te soovite. Ta annab teile inimesi, keda teil on …