Vahel tahaks õhtul jõusaali trenni minna, aga kolleegil oli sünnipäev ja sai veini joodud. Et siis minna või mitte?
See ei pruugi olla just parim mõte, vahendas Postimees Tervis väljaannet TIME. Vähemalt mitte siis, kui eesmärk on kasvatada lihaseid, sest alkohol ei ole sel juhul sobiv trennikaaslane, rääkis John Hawley, liikumise ja toitumise uurimisgrupi juht Austraalia katolikust ülikoolist.
Tema juhitud teadustööst selgus, et sportlastel, kes jõid enne trenni paar klaasi alkoholi, oli madalamad valgusünteesi näitajad. Valgusüntees kasvatab muskleid ja aitab lihastel paraneda. Need on mõlemad olulised aspektid, kui treeningu eesmärk on saada tugevamaks ja suurendada vastupidavust.
Teine uuring tõi välja, et alkohol võib vähendada lihaste võimet glükoosi kasutada. Kuna lihased kasutavad energia saamiseks glükoosi, siis võib see vastupidavusega seotud tegevuste tulemusi kindlasti mõjutada. Tõenäoliselt kulutad nii ka trenni ajal ja trennide vahepeal vähem kaloreid.
Lisaks võib veidi vintis peaga trenni tehes kannatada treeningu kvaliteet ja väheneda selle intensiivsus. Ka võib alkoholi tarbimise järel trennitegemine olla ohtlik, suurendades treeningvigastuste ohtu. Samuti võib olla probleeme treeningu ajal motivatsiooni leidmisega. Näiteks Inglismaa teadlaste sõnul piisas juba alkoholi nuusutamisest, et inimese tahtejõud nõrgeneks.
Allikas.: virtuaalkliinik.ee