Thursday , 21 October 2021
vaccination g6d34960da 640

Kas olla vaktsineeritud või läbipõdenud?

Täna näeme poodides, kuidas enamus inimesi ei kanna maski. Kas inimesed muutuvad aina lugupidamatuks teineteise suhtes?

Täiskasvanud elanikkonna seireuuringust selgus, et koroonaviirusevastased antikehad on tekkinud kas vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise teel ligi 77 protsendil inimestest. Lisaks on antikehadega inimesi igas Eesti nurgas rohkem kui vaktsineerituse hõlmatus eri piirkondades.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) rõhutas, et vaktsineerimisega tuleks jõuda 70 protsendini ning alles siis saab rääkida piirangute leevendamisest.

«Antikehadega inimesi on igas piirkonnas enam kui vaktsineeritusega hõlmatust, sest igas piirkonnas on ka neid, kes on haiguse läbi põdenud ja pole hiljem ka vaktsineeritud,» selgitas Postimehele seireuuringu juht, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

Näiteks on Ida-Virumaa kõige suurema erinevusega piirkond – seal on 76 protsenti täiskasvanutest antikehadega. «Vähemalt üks kord vaktsineeritud täiskasvanuid on aga piirkonnas tänase seisuga 52 protsenti. Seega vahe on enam kui 20-protsendiline,» selgitas Kalda. Tuleb ka meenutada, et Ida-Virumaal kestis koroonapuhang eelmise sügise lõpust kuni suveni.

Saaremaal on praegu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud täiskasvanuid 69 protsenti, aga nendel oli täiskasvanute hulgas antikehadega 86 protsenti. Vahe seega 17 protsenti. «Teatavasti nemad ka kohe pandeemia alguses põdesid haiguse läbi,» lisas Kalda. Terve Eesti peale võib öelda, et suurt soolist erinevust antikehadega inimeste hulgas ei ole.

Loe tervet artiklit SIIT

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 21 at 09.44.38

Rahvusraamatukogu hoone sulgub seitsmetunnise peoga

“See on sisuliselt viimane võimalus enne remonti minekut näha rahvusraamatukogu maja oma praeguses olemises ja tegemises ning kasutada meie …

helme

Martin Helme hinnangul on uute piirangute eesmärk suunata inimesi sundvaktsineerima.

Valitsus tegi teisipäeval teatavaks piirangud asutuste ja ürituste mittevaktsineeritud külastajatele. EKRE esimehe Martin Helme hinnangul …

elektritoukerattad

Aas: elektritõukerattaga tuleb sõita üksi, kaine peaga ning mööduda jalakäijatest ohutul kiirusel

Eile tutvustas Transpordiamet valitsuse liikluskomisjonis selle aasta jooksul elektritõukeratastega juhtunud liiklusõnnetuste statistikat, kokku on üheksa …

Tarokaart

Reede 21 .10 Tarokaart on MÕÕGAD 9

Täna tuleks Sul oma tegemisi kriitilisema pilguga hinnata ja analüüsida. Kas oled ikka teinud viimasel …