0.3 C
Tallinn
Esmaspäev 6. veebruar 2023
MõtteteradKas olete tähele pannud, kui kiire teil on?

Kas olete tähele pannud, kui kiire teil on?

Kas teil pole isegi aega, et seda märgata? Meil pole enam aega lähedastega maha istuda ning kohvitassi taga küsida, kuidas eluke veereb. Kui meil ei ole millegi sellise jaoks aega, siis see tähendab, et asjad on paigast ära.

Lubades endale hetki, kus oleme vaikselt ning mitte midagi tegemata. Kinkida endale hetki, kus me ei too vabanduseks, et meil on kiire. Hetked, kus vaikus on hirmutav ning tegematus ängistav. Need hetked panevad meid vaatama enda sisse. Kui hirmutav tundub sulle vaadata enda sisse? Näha seal kõiki nõrkusi ja tugevusi. Märgata minevikust tulenevat valu ning hirmu tuleviku ees. Kuulda sisemisi segaseid hääli? Hirmutav, kas pole? Inimeste jaoks pole midagi hirmutavamat, kui kohtuda tõelise minaga. Mida kauem me seda edasi lükkame, seda vähem jääb aega muuta oma elu kvaliteeti ning õnne.


Luba enda ellu tühjus ja kohtu endaga. Mine endaga kohtama, veeda iseenda seltsis iga päev vähemalt üks tund – tee midagi meelepärast. Premeeri end millegi heaga, mine vaata kvaliteetset filmi, jaluta mereääres – tee seda enese heaks. Kohtu iseendaga ja mõista, et kõik see, mis sinu sees end peidab, on inimlik. Selle asemel, et nuriseda selle üle, kuidas kaaslast pole, panusta aega endale.


Kas sulle tundub tuttav olukord, kus sind kutsutakse kuskile, kuid valetad, et sul on paganama kiire? Tegelikult istud kodus diivanil, vahid kümnendat korda oma serjaale ning sööd jäätist? Või siis soovid kellegagi pikemat aega kohtuda, kuid tema toob aina vabandusi oma kiirest elust? Minu elus on palju selliseid olukordi, nii üht ja teistpidi. Sellepärast ma ka tean, kuidas need kiired vastused käivad. Ning selletõttu, et ma oskan ise selliseid vastuseid öelda, näen ka läbi inimestest, kes mulle neid vastuseid kandlikul ette toovad.


Tegelikkus on see, et meil ei saa kunagi kellegi ega millegi jaoks olla kiire, kui me teisest hoolime. Ilmselt ei juhtu midagi, kui lahkud töölt õigel ajal ja ei jää sinna pikemaks, kui vaja. Õigel ajal lahkudes jõuad kohtuda oma vana sõbra või sõbrannaga ning õhtul veel kodus perega aega veeta.
Seega, nii lihtne see valem ongi – ära põgene vabanduste taha ning kohtudes iseendaga kohtud ka teistega!


Kasuta oma aega targalt!

Veel artikleid