Erakorralised uudised
kurkum

Kas kurkum võib aidata seedimist? Teadlased ütlevad, et see on sama tõhus kui antatsiidid

Jah, kurkum võib aidata seedimist. Kurkum on vürts, mida on sajandeid kasutatud selle meditsiiniliste omaduste tõttu. Kurkumi toimeaine on kurkumiin, millel on põletikuvastased ja antioksüdantsed omadused.

On mõningaid teaduslikke tõendeid, mis viitavad sellele, et kurkum võib aidata seedimist. Uuring, mis avaldati ajakirjas BMJ, leidis, et kurkum oli sama tõhus kui ravim omeprasool seedimise raviks. Uuringus osalejad võtsid kas kurkumit või omeprasooli 8 nädala jooksul ning tulemused näitasid, et mõlemad ravimeetodid olid tõhusad seedimise sümptomite vähendamisel.

Teine uuring, mis avaldati ajakirjas Phytotherapy Research, leidis, et kurkumiekstrakt oli tõhus maohappe tootmise vähendamises. See on oluline, sest liigne maohape võib kaasa aidata seedehäiretele.

Kui kaalute kurkumi kasutamist seedimise raviks, on oluline kõigepealt rääkida oma arstiga. Kurkum võib interakteeruda teatud ravimitega, seetõttu on oluline veenduda, et see on teie jaoks ohutu võtta.

Siin on mõned viisid, kuidas kurkumit seedimise jaoks võtta:

  • Võite lisada kurkumipulbrit oma toidule
  • Võite võtta kurkumikapsleid või -tablette.
  • Võite valmistada kurkumitõe, leostades kurkumipulbrit kuumas vees.
  • On oluline alustada väikese annusega kurkumit ja suurendada annust järk-järgult, kuni leiate, mis teie jaoks kõige paremini sobib. Kurkum võib põhjustada kõrvaltoimeid, nagu iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus. Kui teil esineb mõni neist kõrvaltoimetest, lõpetage kurkumi võtmine ja rääkige oma arstiga.

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus