Uudised

Kaja Kallas teeb ametliku visiidi Lätti

Peaminister Kaja Kallas suundub täna õhtul Lätti, kus ta reedel arutab oma ametikaaslase Krišjānis Kariņšiga kahepoolset koostööd, eelseisvat EL liidrite kohtumist, suuri piiriüleseid projekte ja regiooni julgeolekut.

„Eesti ja Läti on naabrid, mõttekaaslased, sõbrad ja liitlased ning me seisame silmitsi paljude ühiste väljakutsetega. Lisaks COVID-19 leviku tõkestamisele arutame kindlasti ka energeetika, kaasaegsete ühenduste loomise ja regiooni julgeoleku teemadel,“ sõnas Kallas visiidi eel. „Me teeme Lätiga tihedat koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja tänu sellele kõlab meie hääl kahtlemata tugevamini. Juba järgmisel nädalal kogunevad taas Ülemkogul EL liidrid, peame Riias aru ka Ülemkogu laualolevatel teemadel,“ lisas ta.
Lisaks annab Kallas koos Kariņšiga üle Eesti-Läti ettevõtlusauhinna.

Pärastlõunal avavad peaministrid kõrgetasemelise Riia julgeolekukonverentsi, kus esinevad välispoliitika ja julgeolekueksperdid, akadeemikud, ajakirjanikud ning ettevõtjad tervest maailmast.
Lisaks külastavad valitsusjuhid NATO Põhjadiviisi peakorterit Adaži sõjaväebaasis, kus peaminister Kallas kohtub ka Eesti kontingendiga.

Jaga
Back to top button