Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
breakfast g68c007c86 640

Kaalu langetamisele aitavad kaasa väga lihtsad nipid

Organism armastab regulaarsust

Tuleb üle vaadata oma menüü. Tähtis on, et söödaks regulaarselt, päevas peaks olema vähemalt 3-4 toidukorda. Hommik peab algama hommikusöögiga. Kui päeva jooksul on vaid üks ja suur söömaaeg ning seegi õhtul, siis see kindlasti ei aita kaalul langeda. Kui hommikul ei ole söömiseks aega või toit ei lähe alla, tuleb leida lahendus, kuidas ennast sööma saada. Hommikusöök on tähtis, et päeva jooksul ei tekiks väsimust ega suurt nälga. Enda reipana hoidmiseks soovitatakse vältida kohvi ja muid ergutavaid jooke.

Hommikusöök ei tohi olla ainult magus, seal peab olema kiudaineid ja valku, siis tekib pikem täiskõhutunne. Kui hommikul jääb kõht tühjaks ja juuakse vaid kohvi, siis on kogu aeg mingi iiveldamiseelne seisund ning ei taheta päev otsa süüa, õhtul aga pugitakse.

Organism ärkab, kui silmad lahti teete. Hea on organismi äratada värske mahlaga, sealt saab C-vitamiini ja kiudaineid. Ega hommikusöök pea olema just munapuder või midagi tõsisemat. Kui on kiire, võtke kas või üks jogurt bussi või autosse kaasa. See paneb ainevahetuse tööle.

Iga päev peab liikuma

Liikuma peavad mitte ainult vaimse, vaid ka füüsilise töö tegijad. Kerge füüsiline töö, nagu seismine, asjade paigutamine, liikumine töökoha piires, ei kata liikumisvajadust. Organism on harjunud tööst saadava koormusega, pealegi koormatakse igapäevast tööd tehes vaid teatud lihaseid. Lisaks tööle tuleb veel vähemalt pool tundi päevas ennast liigutada.

Liikumisviis valitagu vastavalt oma võimalustele: milleks ollakse suuteline seoses vanuse ja tervisega – iga kaaluga ei ole enam võimalik joosta. Raha taha ei tohiks asi jääda, hakkama võib saada ka väga odavalt. Tähtis on see, et see, millega tegeletakse meeldiks. Et treening ära ei tüütaks, võib seda ka vahetada. Näiteks ujumine ja vesivõimlemine on universaalsed alad, mis paljudele peaks sobima, seal on peaaegu võimatu endale liiga teha.

Lihtsad nipid aitavad

Edu võib saavutada mitut moodi. Piisab, kui menüüst midagi ära jätta, see ei tohi aga tähendada menüü üksluisemaks muutmist. Näiteks kui on kombeks süüa õhtul praad ja kaks võileiba, siis võib ühe võileiva ära jätta ja olla poole aasta või aasta pärast kuni viis kilo kergem. Võib loobuda ka lõuna ajal magustoidust või näksimisest televiisori ees, võib hakata väiksemast taldrikust sööma – mis kellelegi sobib. Kõik need väiksed nipid on efektiivsed, toimivad aga siis, kui neid kasutatakse regulaarselt.

Sageli unustatakse ära, et ka joogid sisaldavad kaloreid. Näiteks limonaadi joomine on täiesti mõttetu kalorite manustamine. „Janujook on vesi, muud joogid on toit,“ ütleb Past. Kaloririkas on ka alkohol. Tarvitseb vaid oma igaõhtusest dringist loobuda – kel selline komme on –, ja kehakaal hakkab vähenema.

Abi on ka sellest, kui hakata leivale vähem võid määrima või selle asemel hoopis salatilehte kasutada. Iga praadimise juures võib pannile järjest vähem rasva panna. Vorsti asemel sööge taist sinki või tehke ise ahjus liha, siis teate, mida sööte. Sealiha asendage kana, kala, kalkuniga. Leiva peale võiks liha asemel ka kurki või banaani lõigata, avokaado on hea ka võidena. Ananass aitab valkudel lõhustuda, seetõttu võiks grill-liha süüa ananassiga – siis ei teki rasket tunnet peale söömist.+

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik