Erakorralised uudised
solen feyissa iurEAyYyU c unsplash

juhised tegutsemiseks: Kuidas toimida, kui keegi on loonud teie nimel Facebookis libakonto

Kui keegi on loonud teie nime all võltsitud Facebooki konto, on oluline tegutseda kiiresti, et kaitsta oma identiteeti ja mainet. Siin on sammud, mida peaksite järgima:

  1. Teatage Facebookile: Facebookil on protsess võltskontode teavitamiseks. Te peaksite minema võltsitud konto profiilile ja klõpsama kolme punkti ikoonil profiili kõrval. Valige „Anna teada“ või „Report“ ja järgige juhiseid, et teavitada Facebooki, et keegi on loonud konto teie nimega.
  2. Koguge tõendeid: Tehke ekraanipilte võltskontost ja kõikidest tegevustest või postitustest, mis võivad olla kahjulikud või eksitavad. See informatsioon võib olla kasulik, kui peate tõestama oma juhtumit Facebookile või isegi õiguskaitseorganitele.

  1. Teavitage sõpru ja perekonda: Andke oma sõpradele ja pereliikmetele teada, et keegi on loonud teie nime all võltskonto, et nad ei arvaks, et see on tegelikult teie.
  2. Kontrollige oma privaatsusseadeid: Kui keegi on loonud teie nime all võltskonto, on hea mõte üle vaadata ja vajadusel karmistada oma praeguse Facebooki konto privaatsusseadeid.

  1. Jälgi reaktsiooni: Jälgige, kas Facebook võtab teie raporti alusel midagi ette. Kui te ei näe mingit tegevust või kui võltskonto jätkab tegevust, võite kaaluda uuesti raporteerimist või isegi õiguskaitseorganite poole pöördumist.
  2. Ennetamine tulevikuks: Kaaluge tugevate paroolide kasutamist ja kahefaktorilist autentimist, et kaitsta oma kontosid tulevikus sarnaste rünnakute eest.

Pidage meeles, et Facebook võtab võltskontosid ja identiteedivargust väga tõsiselt. Teie teatatud info aitab neil võtta vajalikke samme võltskonto sulgemiseks.

Vaata ka:

ILM

ILM: Teisipäev 17.06 – Kohati sajab hoovihma, sooja kuni +25C

Öösel: Lääne-Eesti saartel ja rannikul vähese ning vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mandril on pilves

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täiendus kell 21:45 Kommenteerib Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna välijuht Ilja Pahhomov: Esialgsetel andmetel sõitis 37-aastane