Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
joulukatkus

Jõulukaktuse õitsema panemise saladused: Täielik hooldusjuhend

Jõulukaktus on populaarne jõulutaim, mis on vähenõudlik ja õitseb kaunilt novembrist veebruarini. Õige hooldusega õitseb jõulukaktus ka järgnevatel aastatel.

Kasvukoht: Jõulukaktus eelistab palju valgust, kuid ei talu eredat lõunapäikest. Ideaalne on põhjasuunaline aknalaud. Lõunapoolsetel akendel kasvades vajab taim kaitset otsese päikese eest.

Temperatuur: Optimaalne temperatuur jõulukaktuse jaoks on 15-20°C. Liiga kõrged temperatuurid võivad takistada taime õitsemist.

Kastmine: Kasta mõõdukalt, kasutades toasooja vett. Õitsemisperioodil suurendage kastmissagedust, kuid ärge jätke mulda pidevalt läbimärguks. Pärast õitsemist vähendage kastmist.

Väetamine: Õitsemise ajal väetage jõulukaktust iga kahe nädala tagant, kasutades spetsiaalset kaktuste ja sukulentide väetist.

joulukatkus 1

Puhkeperiood: Pärast õitsemist algab umbes kolm kuud kestev puhkeperiood, mil tuleks kastmist oluliselt vähendada ja väetamist peatada.

Ümberistutamine: Soovitatav on jõulukaktust ümber istutada iga paari aasta tagant, eelistatavalt kevadel enne uut kasvuperioodi.

Paljundamine: Paljundage varrelülide abil. Lõigake varrelüli umbes 5 cm pikkuseks, laske kuivada paar päeva ja istutage seejärel niiskesse kaktuste mulda.

Lisanõuanded:

  • Piserdage taime aeg-ajalt, et suurendada õhuniiskust.
  • Vältige taime asetamist tuuletõmbusesse.
  • Puhastage lehti tolmust pehme harja või lapiga.

Järgides neid juhiseid, tagate oma jõulukaktusele tervisliku kasvu ja kauni õitsemise igal aastal.

Vaata ka:

armastus.minuaeg.com

Kuidas ma oma abielu päästsin

Abielu on keeruline. See on armastuse, kompromisside ja kasvamise teekond, kuid samas ka teekond, mis

naine 1

9 Märki Väga Lummavast Naisest Psühholoogia Kohaselt

Lummavad naised ei köida ainult välimuse tõttu – nende isiksus, energia ja käitumine loovad neile