Huvitavat

Irja Lutsar: Teadusnõukoda praegu uusi piiranguid ei soovita.

Esmaspäeval kogunes valitsust koroonakriisis nõustav teadusnõukoda, kes analüüsis praegu Eestis valitsevat olukorda, kuid uusi soovitusi valitsusele piirangute kehtestamiseks ei andnud.

Nõukoja juht Irja Lutsar rääkis ERR-ile, et esmaspäeval taas kogunenud teadusnõukoda vaatas detailseid analüüse selle kohta, kui palju nakatub vaktsineeritud ja kui palju vaktsineerimata inimesi. Nõukoda tõdes, et väga suur hulk nakatunutest on endiselt vaktsineerimata.
“Praeguseks on selge, et viirus kulgeb lainetena. Nüüd on küsimus selles, kui pikk on laine. See on riigiti erinev. Viirusel on oma kulg ja praegu ei osata teda niimoodi kontrollida, et saaksime inimkäitumist väga selgelt seostada viiruse kulu muutustega. Mida me oleme näinud, siis väga ranged piiranud ja riikide kinnipanemised on need, mis aitavad haigestumist kindlasti kontrolli alla saada.”

Põhilised haiguselevitajad on 20–40-aastased

Põhiliselt levib Lutsari sõnul haigus 20–40-aastaste hulgas, kellel on palju kontakte, kes palju suhtlevad ja seetõttu oma kogukonnas haigust levitavad.

Samas möönis Lutsar, et haiglaravil olijad on põhiliselt Narva ja Ida-Viru haiglates. Ta tõi esile ka nakatumiste kasvu Tallinnas, kus inimesed on tihedalt koos ja palju suhtlevad.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button