Friday , 24 September 2021
irja lutsar

Irja Lutsar: Maskid on pandeemia kõige vastuolulisem ja kõige debateeritavam asi, maskide efektiivsus on 20–30 protsenti.

Kui palju olete pidanud esialgseid teadmisi koroona teemal ümber hindama?
Kolmandiku kindlasti. Põhi­tõed on paika jäänud: näiteks mida viirus teeb ja mida teha ei saa. Samas nakkushaigustega on olnud printsiip, et asümptomaatilised inimesed nakkust edasi ei kanna. Kui puhang algas, siis ei olnud teada, et sümptomite-eelsel ajal on inimene nakkusohtlik.
Lisaks arvati esialgu, et tegemist on piisknakkusega – seega kui inimest toas ei ole, siis ei ole võimalik nakatuda. Nüüd on uuringud tõestanud, et tegemist on õhkleviva nakkusega – seega võid selle saada ka ruumist, kus enne on olnud nakatunud inimene. Praegu on ka teada, et poest moosipurki ostes ei saa koroonaviirust ehk see ei levi pindadelt, tänaval liiva või laste mänguväljaku kaudu.
Iga viirusega tuleb ka juurde uut, mida varasemad viirused ei ole teinud.

Näiteks on teadlased muutnud seisukohta karjaimmuunsuseks vajaliku protsendi kohta.
Praegu on suur hulk eksperte seisukohal, et karjaimmuunsust ei olegi võimalik selle haiguse korral saavutada. Näiteks Inglismaal on üheksal inimesel kümnest antikehad olemas, aga viirus levib endiselt. Haiguse uued tüved on tekkinud ruttu, neil on suur levikupotentsiaal ning nii ei olegi karjaimmuunsus võimalik.

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Kirsti Timmeri tarokaardid ennustasid Uudo Sepa lahkuminekut ette

Pühapäeval puhkes skandaal Uudo Sepa ümber, kes avalikustas sotsiaalmeedia vahendusel, et läks reisil olles lahku …

auto

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor: Soodne autosõit ei teeni ühiskonna huve

Tugeva lobitöö, hea maksulaekumise ja inflatsioonihirmu tõttu on valitsus otsustanud kütuseaktsiisi tõusu edasi lükata. Kuigi …

Tarokaart

Reede 24.09 Tarokaart on MÜNDID 5

Mündid 5 pole just heade mõjudega kaart. Seetõttu tuleks täna olla valmis mitmesugusteks tagasilöökideks ja …

Henn Polluaas.minuaeg

Jürgen Ligi: EKRE liige Enn Põlluaas on suur naljanumber

Eile toimus esimene “Raua valimisstuudio” otsesaade. Saatejuht Mihkel Raud rääkis Eesti poliitilise raskekahurväega ühiskonnas debatti ja vastakaid arvamusi …