Tuesday , 30 November 2021
indian ge42b11c9f 640

Indiaani Nelja tuule horoskoop, mis sind kindlasti üllatab.

Aastatuhandeid on arvatud, et inimese elu mõjutab taevakehade liikumine. Kui nö.klassikaline ja hiina horoskoop on meil tuntud, siis vähem teame teiste rahvaste, näiteks indiaanlaste taeva tarkust.

“Valged inimesed on hullud, nad mõtlevad peaga, selle asemel et südamega mõelda”. See vana
indiaani mõttetera väljendab erinevust valgete ja indiaanlaste mõtlemises ja tundmises.
Vanaisa Päike ja vanaema Kuu
Ema Maa, isa Taevas, vanaema Kuu ja vanaisa Päike – nii kutsuvad indiaanlased tähtsamaid taevakehi. Need loodusrahvad peavad Maad kõikide inimeste suureks emaks, suhtuvad temasse aukartlikult ja lugupidavalt, ent samal ajal südamlikult. Indiaanlased on alati püüdnud elada kooskõlas loodusega, selle elementide ja jõududega – vastandina valgetele, kes tihti kuritarvitavad loodust oma turvalisuse ja heaoluvajaduste rahuldamiseks, loodusseadustega arvestamata. Tulevikku silmas pidades oleks soovitatav, et indiaanlaste sõnum valgetele pärale jõuaks ja paneks nad rohkem südame kui peaga mõtlema.
Looduse ringkäik
Pidevalt korduv looduse aastane ringkäik, mis on põhjustatud Päikese ja Maa tiirlemisest, on indiaani astroloogia aluseks nii nagu valge mehe klassikalisel astroloogial. Järelikult pole erinevused suured, välja arvatud juba mainitud tõsiasi, et indiaanlased käsitlevad astroloogiat looduslähedaselt ja tundeid jälgides, valged aga mõistuslikult ja teaduslikult.
Indiaanlaste sodiaaki nimetatakse ka maarattaks või ravimirattaks. Indiaanlased näevad aastaaegade vaheldumises igikestva elu müsteeriumi vastupeegeldust. Indiaanlaste pandud nimetused on sageli väga tabavad ja tunderõhulised.Ülekantud tähenduses on ravim “miski, mis teeb inimese terviklikuks, terveks ja täiuslikuks”. Ja see miski ei pruugi olla mõrud pillid või tilgad. Ravimiks võib olla tähendusrikas ese (meene,
suled, kivid jms), aga ka ideed, nägemused, unistused ja teod, mis abistavad inimest teel täiuslikkusele. Lõpuks võib ka sodiaak olla väärtuslikuks ravimiks, sest kõik kaksteist looma sümboliseerivad ühte teatud arenguastet looduse ringkäigus ja koos kogu elurütmi.

Tootem on märk
Indiaanlased pühendasid igale kuule aastas kindla looma, st. sellel kuul sündinutel on oma loomatootem. Kuna igal loomal on oma kindel käitumismaneer, siis sümboliseerib tootemloom ka teatavaid iseloomuomadusi.
Maailma neli põhielementi indiaanlaste järgi
Inimesi tõukab tegutsema neli põhiainet — maa, tuli, vesi ja õhk, millele lisandub nn. kõigi nelja ilmakaare tuulte mõju. Maa tähistab füüsist, eesmärgikindlust, stabiilsust ja korda. Tuli tähistab vaimu, loomejõudu, tahet ja tegutsemisiha. Vesi tähistab hingelisust, emotsionaalsust, vastuvõtlikkust, andumust, rahu ja sisseelamisvõimet. Õhk tähistab mõistust, mõtlemist, huvitatust, liikumist ja kohanemisvõimet. Inimene peaks elama kooskõlas elemendiga, mille all ta on sündinud.
Iga elemendi juurde kuuluvad kolm loomatootemit moodustavad klanni:

Põhielement: TULI
Pistrik

Lõhe
Öökull
Klann: KULL

Põhielement: ÕHK
Hirv
Ronk
Saarmas

Klann: LIBLIKAS

Põhielement: MAA
Kobras
Karu
Hani
Klann: KILPKONN

Põhielement: VESI
Rähn
Madu
Hunt
Klann: KONN

Tähtsal kohal inimese elus on ka nelja ilmakaare tuuled, mis tähistavad tarkust ja teadmisi. Kevadised idatuuled edendavad ettenägelikkust ja määravad ära vaimsuse. Suvised lõunatuuled tugevdavad taju ja tundmusi. Sügisestel läänetuultel on tugevdav toime arusaamisele ja tunnetusele. Talve põhjatuuled tähendavad puhkust ja uuenemist.

Loomatootemid
PISTRIK 21.märts — 19.aprill
KOBRAS 20.aprill — 20.mai
HIRV 21.mai — 20.juuni
RÄHN 21.juuni — 21.juuli
LÕHE 22.juuli — 21.august
KARU 22.august — 21. september
RONK 22.september — 22.oktoober
MADU 23.oktoober — 22.november
ÖÖKULL 23.november — 21.detsember
HANI 22.detsember — 19.jaanuar
SAARMAS 20.jaanuar — 18.veebruar
HUNT 19.veebruar — 20.märts

PISTRIK (21.03–19.04)

ELEMENT: Tuli – muudab Pistriku aktiivseks ja teotahteliseks.
KLANN:  Kull – sellesse klanni kuuluvad suured mõtlejad ja kangelased, teerajajad, kes on võimelised suuri ja tähtsaid tegusid korda saatma.
TUULED:  Puhuvad idatuuled, mis sümboliseerivad murranguid ja uusi algusi.
TÜÜPILINE PISTRIK on väga temperamentne, mistõttu aeg-ajalt võib tema tulisus tuua ettevõtmistes ja suhtluses kaasa konflikte. Mis ka ei juhtuks, jõuab Pistrik oma tegemistes alati sihile. Pikaajalisi plaane ta ei tee, vaid käitub spontaanselt ja tunde järgi.Üldiselt on Pistrik siiras ja rõõmsameelne ning seetõttu on tema ümber ikka sõpru. Need, kellel on Pistrikust sõber, on õnnega koos, kellel aga Pistrikust vaenlane, on ise selles süüdi.Armastuses on Pistrikud väga kirglikud ja tunnevad end kõige paremini siis, kui tunded on kuumad. Kui need aga jahtuvad, on Pistrikul raske truu olla.Karjääris saavutavad nad tulemusi, kui neile antakse piisavalt vabadust. Nad sobivad hästi ülemusteks, kuna oskavad alluvaid innustada ja julgevad võtta suuri riske.

KOBRAS 20.04–20.05

ELEMENT: Maa – muudab Koprad oma tegemistes püsivaks ja kindlameelseks.
KLANN: Kilpkonn – tugev kilp ehk turvalisus ja kindlustunne on neile kõige olulisemad.
TUULED: Idatuuled panevad Kopra tegelema käegakatsutavate asjadega, ta ei aja taga ideaale.
TÜÜPILINE KOBRAS:Talle on oluline seista kahe jalaga maa peal, ta on usin ja väsimatu. Kobras on turvalisusest sõltuvuses, mistõttu ta pole kuigi hea kohaneja ning hoiab liialt kinni oma seisukohtadest.Üldiselt armastavad Koprad mugavust ja meeldivat äraelamist. Neile on iseloomulik end kingitustega hellitada.Armastuses on Koprad siirad ja õrnad, väga hoolitsevad ja partnerit arvestavad.Karjääriredelil huvitab Kobrast rohkem palganumber kui staatus. Raha teenib Kobras väga ausalt, ta täidab oma tööülesanded kohusetundlikult ja täpselt.

HIRV 21.05–20.06

ELEMENT: Õhk – sümboliseerib väledust ja liikuvust, mistõttu Hirv tahab olla korraga igal pool.
KLANN: Liblikas – see klann annab Hirvele omaduse lennelda ja pidevalt vaheldust leida.
TUULED: Puhuvad idast, kuid õige pea pöörduvad lõunakaarde. Hirv liigub muutuste lainel.
TÜÜPILINE HIRV: Hirvekene on muretu, kuidväga tundliku loomuga. Ta kalpsab impulsiivselt mööda ilma ringi, sest pikk paigalseis talle ei sobi. Ta on sarmikas ning sõnakas, vahel ka liiga kannatamatu. Kohaneb igas olukorras nagu võluväel.Armastuses on Hirvel keeruline hoida pikki suhteid, kuna rutiin tapab temas viimsegi kire. Kipub sattuma üheöö-seiklustesse. Hirvele meeldib flirtida – ta on tõeline võrgutusekspert.Karjääris on Hirv edukas nii vaimses kui füüsilises töös. Talle sobib enim elukutse, mis võimaldab reisida, suhelda ning erinevate inimestega kohtuda.
RÄHN 21.06–21.07

ELEMENT: Vesi – muudab Rähnid tundeliseks, lausa ülevoolavaks. Seetõttu võivad nad kergesti solvuda ja pirtsakaks muutuda.
KLANN: Konn – see klann soodustab inspiratsiooni, kuid näitab ka liiga sissepoole elamist ja allasurutud tundeid.
TUULED: Lõunatuuled muudavad Rähni soojaks nagu päikeselise suve. Samas on Rähnid liialt enesesse sulgunud – nad võiksid rohkem lasta oma sisemisel tulel särada.
TÜÜPILINE RÄHN on eelkõige tundeinimene. Ta töötab oma mõtted läbi sügaval psüühikas ega langeta otsuseid reaalse mõtlemise teel. Ta meeleolu võib kõikuda 180 kraadi. Rähn on loomult väga emalik, kohati oma tähelepanu ja klammerdumisega lausa lämmatav. Tihti ei suuda Rähni-poisid ema seelikusabast lahti lasta ja neil võib tekkida suhteprobleeme tüdruksõbraga.Armastuses valib Rähn partneri ja siis armastab teda jäägitult. Ta ei mängi suhetega, on romantiline ja õrn ning loeb kallima soove lausa silmist.Karjääriredelil on Rähn tagasihoidlik. Teda huvitab pigem sõbralik sisekliima kui palganumber.

LÕHE 22.07–21.08

ELEMENT: Tuli – annab aimu Lõhe suurest sisemisest jõust, muudab ta kirglikuks ja impulsiivseks, aga samas ka väga soojaks ja hellaks.
KLANN: Kull – selle klanni esindajad on siirad ja hoogsad, auahned, ambitsioonikad ja läbilöögivõimelised.
TUULED: Tuuled puhuvad Lõhele lõunast, tuues kaasa palju energiat ja tugeva jõuvoo. Seetõttu jaksab Lõhe kanda raskeid ja vastutusrikkaid ülesandeid. Ta on tõeline võitleja.
TÜÜPILINE LÕHE on väga heasüdamlik, kuid kipub liialt esinema, mistõttu võib ta teistele paista ülbe. Ta on tugev isiksus ja ta naudib, kui teised teda kuulavad. Juhiomadused on Lõhele kaasa sündinud! Talle meeldib elada suurejooneliselt, ta on paras laristaja ning helde kinkija. Ta usub, et teab alati, mis on õige. Paljudele ei pruugi see aga meeldida ja tihti tuntakse, nagu sõidaks Lõhe teistest teerulliga üle.Armastuses ei säästa Lõhe oma partneri võitmiseks ei aega ega raha. Kui ta kedagi armastab, siis kogu hingest. Lõhe on väga seksuaalne.Karjääriredelil on Lõhe tõeline murdja. Madalad ametipostid talle ei sobi, ta on küll karmi käega, kuid alati õiglane.

KARU 22.08–21.09

ELEMENT: Maa – paneb Karu paika, mistõttu talle ei meeldi oma eluviise väga muuta.
KLANN: Kilpkonn – see klann paneb Karu tegema kõik selleks, et elu oleks turvaline ja stabiilne.
TUULED: Puhuvad lõunatuuled, kuid on liikumas sügisesse, et Karu saaks ammutada looduse rikkusi.
TÜÜPILINE KARU on väga iseseisev ega looda kunagi teiste peale. Ta ei torma pea ees tundmatusse, vaid ootab kannatlikult õiget hetke. Ta planeerib palju ja pigem toimetab vaikselt, kui tikub esiplaanile. Kohati kaldub Karu pedantsusesse ja surub seda teistelegi peale. Tal on ideaalid paigas.Armastuses hoiab Karu oma tundeid vaka all, ta ei väljenda armastust sõnadega, vaid näitab seda oma pisikeste tegudega. Ta on hell ja voodis kirglik. Abielu võtab Karu väga tõsiselt.Karjääriredelil on Karul alati kindel siht jaüldjuhul ta ka saavutab selle. Karule on omased spetsiifilised erialased teadmised, mis teevad neist kolleegide seas väga imetlusväärse ja nõutud kaastöötaja.

RONK 22.09–22.10

ELEMENT: Õhk – muudab Ronga väga seltsivaks, talle ei sobi eraldatus.
KLANN: Liblikas – on pidevalt liikumises, ka vaimses mõttes. Rongad ajavad lausa meeleheitlikult uuendusi taga.
TUULED: Puhuvad läänest, sümboliseerides puhkust ja aja maha võtmist. Ronk mõtleb üsna tihti oma elu üle järele.
TÜÜPILINE RONK on kergesti mõjutatav ja eelistab rahvamasse üksiolekule. Tal on arenenud ilumeel ja ta käib tihti riides nagu mannekeen. Ronk panebki rohkem rõhku välimisele kui sisemisele ilule – seda ka teisi inimesi hinnates.Armastuses vajab Ronk rohkem suhteid kui ükski teine märk. Ta on tõeline flirtimissõltlane. Suhtes aga pühendab Ronk end täielikult partnerile, sest tema suurim hirm on jääda üksi.Karjääriredelil sobib Rongale meeskonnatöö ja eelkõige loomingulist laadi. Ta võib olla kaunite kunstide alal eriti edukas.

MADU 23.10–22.11

ELEMENT: Vesi – muudab Mao väga emotsionaalseks ja hingeliseks.
KLANN: Kilpkonn – klannikuuluvus kutsub Maos esile ettenägija jooni, ta haistab asjade olemust juba õhust. Maod on ideaalsed hinge­eksperdid.
TUULED: Maole puhuvad tuuled läänekaarest, tungides ta hinge ja pannes nägema elu varjatud poolt.
TÜÜPILINE MADU tundub tihtipeale salapärane, äratades sellega suurt huvi enda vastu. Teda paeluvad ebaselged olukorrad, kuna talle meeldib saladusi lahendada. Madu ei säästa ennast ega teisi ja kui ta midagi saada tahab, ei heiduta teda isegi tuumaplahvatus.Armastuses jõuab Madu selgusele väga aeglaselt, mistõttu partner peab temaga olema äärmiselt kannatlik. Tunded ja seksuaalsus on Maol äärmiselt intensiivsed ja ta kaldub armukadedusele.Karjääriredelil on Madu väga auahne. Ta poeb läbi igast praost, teeb oma tööd innukalt ja pühendumisega. Ülemusena peetakse Madu ebameeldivaks, sest miski ei jää tema terava pilgu eest varjatuks.
ÖÖKULL 23.11–21.12

ELEMENT: Tuli – põleb Öökullil tasase leegiga, ta otsib sisemist tasakaalu spontaansete katsetuste kaudu.
KLANN: Kull – teeb Öökulli pilgu selgeks ja läbinägevaks. Ta võtab suuri riske, et jõuda suurte tarkusteni.
TUULED: Puhuvad järjest jahenevad läänetuuled, mis sünnitavad uusi plaane.
TÜÜPILINE ÖÖKULL Teda saadavad tohutud energiatulvad. Ta liigub vaid kõrgete eesmärkide poole. Ta vihkab kitsarinnalisust ja pinnapealsust, vajab palju vabadust ning on avatud uuele.Armastuses vajab Öökull suhtlemist nii emotsionaalsel kui intellektuaalsel tasandil. Kui vestluses tekib säde, võib see viia ka erootilise suhteni. Kui aga kooselu tabab rutiin, hakkab Öökull tiiba ripsutama.Karjääriredelil on Öökull usin ülespoole ronija, alluvana problemaatiline. Öökullidel on kaasasündinud ääretult hea veenmisoskus, mistõttu saavad neist suurepärased juristid ja poliitikud.

HANI 22.12–19.01

ELEMENT: Maa – teeb Haned väga ambitsioonikaiks.
KLANN: Kilpkonn – sellesse klanni kuulumine paneb Hane hingama stabiilsuse ja kindlate suhete poole. Ta teab, mida tahab, ja saavutab selle oma auahnusega.
TUULED: Puhuvad põhjast, need on külmad ja karged, mistõttu pole Hani ka ise just eriline tundeinimene.
TÜÜPILINE HANI pole spontaanne, ta on väga jõuline, visa, tõsise ellusuhtumisega ning tal on hirm pettumuste ees. Hani ajab kvaliteeti taga, ülejala tehtud asjad ajavad ta vihale.Armastuses meeldib Hanele mitmel rindel lõbutseda, kuid ta on truu vaid ühele. Ta võtab abielu sama tõsiselt nagu oma tööd. Hane armuelu on kirglik ja võrgutav. Karjääriredelil ei jäta Hani oma tulevikku juhuse hooleks, vaid paneb plaanid paika ja saavutab oma tahtmise. Enamik firmajuhte on Hane märgi all sündinud.
SAARMAS 20.01–18.02

ELEMENT: Õhk – sümboliseerib intellekti, paindlikkust ja kohanemisvõimet. Saarmas on vaimne ja ideederikas.
KLANN: Liblikas – see klann annab Saarmale vaimse võimekuse, väleduse ja sõnaosavuse.
TUULED: Puhuvad põhjatuuled ning Saarma ümber kärgib käre pakane. Ainult lootus uuenemisele lükkab Saarmast tegudele.
TÜÜPILINE SAARMAS:Saarmas on vaimne aktivist ja tegutsemishimuline kaaslane. Tal on hea huumorimeel ning seltskonnas on ta väga hinnatud vestluspartner. Ta ei salli ebaõiglust ja sõbrale annaks ta hädaolukorras viimase särgigi seljast. Saarma võimas vaimne jõud genereerib revolutsioonilisi ideid.Armastuses peab Saarmas olulisemaks seksi kui vaimset kooskõla. Ta nõuab palju vabadust – kes tahab temaga head suhet luua, peab keti ikka väga pikaks laskma.Karjääriredelil vajab Saarmas samuti vabadust. Talle pole tähtis, mis tööd ta teeb, peaasi, et keegi närvidele ei käiks ning ta saaks omaette toimetada.

HUNT 19.02–20.03

ELEMENT: Vesi – sümboliseerib tundeid ja aistinguid. Selle märgi esindajad on suured kaasaelajad, neid huvitab, mida teised teevad ja kuidas elavad.
KLANN: Kilpkonn – see klann muudab Hundi osavõtlikuks ja abivalmiks. Tihti sõltub tema heaolu teiste poolehoiust.
TUULED: Puhuvad Hundile karmilt ja otse põhjast, tähistades puhtust ja uuendusi ning võimendades lootusi.
TÜÜPILINE HUNT Hundil on hea nina, ta tajub lausa maagilisel moel teiste soove ja vajadusi. Ta on väga abivalmis, kohati lausa ennastohverdav. Talle meeldib aeg-ajalt seltskonnast irduda ja üksindust nautida. Kodu on tema kindlus.Armastuses on Hunt romantiline pool. Ta andub jäägitult oma kallimale ja kohati kipub partnerit idealiseerima.Karjääriredelil pole Hunt eriti auahne. Ta valib oma eriala ja staatuse vaistu järgi. Tihti kohtab Hunte ametites, mis nõuavad teiste aitamist nii nõu kui ka jõuga.

Jaga

Vaata ka:

Eaten Alive

Millised on uue 13 tähtkuju Maokandja isikuomadused?

Maokandja ei ole just kõige uuem tähtkuju – esimest korda mainiti teda juba 2011. Aastal. …

sonn

Kuidas Sõnni südant võita?

Sõnni südame võidad kergesti, kui teed talle tema lemmiksööki. Taustaks pane mängima mahe muusika ja …

love

Sinu Sodiaagimärk näitab ära, milline partner sa oled.

ROTT — Rott on kirglik armastaja, kelle tunded on tihti nii sügavad, et neid on …

horoskoop

Lühim horoskoop. Sodiaagimärgid: Mida mõtlevad, räägivad,teevad.

Horoskoop kõikidest sodiaagimärkidest ja kogu olemus kokku võetuna ja kolme alagruppi panduna. Vaata mis sinu …