Saturday , 31 July 2021
laps

Imiku ja vanema koosmagamise lähendav mõju on müüt

Imiku ja vanema koosmagamise lähendav mõju on müüt

Siiani on levinud arvamus, et kui ema ja imik magavad ühes voodis koos, aitab see kaasa imiku lähedustunde arengule ning tugevdab ema ja lapse suhet. Kenti Ülikooli teadlaste uuringus selgus, et koosmagamine ei mõjuta neid kuidagi.

Imiku ja vanema koosmagamine on teaduskirjanduses vastuoluline teema. Teadlased ja praktikud seda lapse esimese nelja elukuu jooksul üldiselt teha ei soovita, sest sel perioodil on oht imiku äkksurmasündroomiks ehk hällisurmaks suurem.Tegelikkuses magavad vanemad sageli lastega samas voodis ja seda praktilistel põhjustel. Nii on emal lihtsam last rinnaga toita. Osa vanemaid lähtub ka kiindumusega vanemluse põhimõtetest, mille järgi võiks see soodustada väga tihedat sidet ema ja lapse vahel.

Kenti teadlased analüüsisid 178 imiku ja nende vanemate andmeid, mida koguti sünnituse aegu ning lapse kolmandal, kuuendal ja 18. elukuul. Analüüsis ei ilmnenud seost, et esimese kuue elukuu jooksul vanemaga koosmagamine oleks kuidagi mõjutanud ema-lapse suhet lapse 18. elukuul.

Samuti ei mõjutanud see lapse tähelepanuvõimet, hüperaktiivsust ega püsivust pooleteise-aastasena. Pooleteise aasta jooksul ei mõjutanud koosmagamine kuidagi ka ema enda lähedust oma lapsega. Uue uuringu autorid järeldavad, et sel teemal võib vaja olla pikemaajalisi mõju-uuringuid. Teemat on suhteliselt vähe-uuritud ja senised leiud vastakad.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Laupäev 31.07 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL

Laupäev 31.07 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL Sinu jaoks on täna oluline see, et kõikides asjades …

Nelli Kalikova

Avalik kiri Eesti riigi valitsejatele – Nelli Kalikova, epidemioloog, infektsionist.

Avalik kiri Eesti riigi valitsejatele – Nelli Kalikova, epidemioloog, infektsionist. Teie poole pöördub Nelli Kalikova, …

Tarokaart

Reede 30.07 Tarokaart on SAUAD 5

Reede 30.07 Tarokaart on SAUAD 5 Tänane päev suurendab konkureerimist inimeste vahel. See võib raskendada …

mustpeanalkjas ja hipaania teetigu keskkonnaamet Maris Sepp 2

TEST: Kuidas kontrollida oma tervise seisukorda ühe minutiga?

TEST: Kuidas kontrollida oma tervise seisukorda ühe minutiga? Kas sa teadsid, et keele värvus võib …