Tuesday , 2 March 2021

Igavus soodustab koroonareeglite rikkumist.

Koroonapiirangutest kinnipidamine muutub inimestele aina kurnavamaks. Hiljuti läbi viidud uuringutest selgub, et pandeemia ohjeldamiseks seatud piirangute rikkumisel on oluline roll igavustundel.

 

Aina pikenev koroonaviiruse levikust tingitud piirangute aeg on andnud alust rääkida pandeemiaväsimusest. Viimane seisneb emotsioonide kombinatsioonis, mille hulka kuuluvad näiteks ärevus, lootusetus, frustratsioon, kurbus ja igavus.

 

Tavaliselt annab igavus märku, et me peaksime tegema midagi muud, pandeemia olukorras ei pruugi see olla aga parim, kommenteeris Saksamaal asuva Konstanzi Ülikooli spordipsühholoog Wanja Wolff.

 

Hiljuti ilmunud teadustöös näitas Wolffi juhitud töörühm, et igavusele kalduvad inimestel on suurem tõenäosus rikkuda sotsiaalset distantseerumist soodustavaid koroonapiiranguid. Seda tulemust kinnitas teine samalaadne uuring, mis valmis Ameerika ja Kanada uurijate koostöös. Samuti selgus teadustöödest, et igavust rohkem kogevatel inimestel on suurem võimalus nakatuda koroonaviirusega.

Loe edasi SIIT

Allikas. ERR.ee

Jaga

Vaata ka:

Kanal 2 uus saade „ESSE“ võtab ette libauudised

Täna kell 20.00 alustab ajakirjanik Eeva Esse meelelahutuslik ajakirjandussaade „ESSE“, mis lahkab iga nädal ühte …

KIRSTI TIMMER paljastass valusa tõe.

Nimelt otsustas Timmer seoses praeguse koroonaviiruse levikuga panna inimestele südamele, et kui nad keelduvad maski kandmast, …

Sülearvuti hügieen: kuidas seadet korralikult puhastada? 

    Sülearvuti klaviatuuril võib leiduda kuni 20 000 korda rohkem baktereid kui tualettpoti kaanel, …

Turvatöötaja lasi Rocca al Mare keskuses maskivastasele gaasi näkku.

Keskuse turvatöötajad keelasid maskivastasel mehel  poodi siseneda. Mees muutus agressiivseks: tõukas ja lõi korduvalt turvamehi, …