Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
stress

Hirmutavad tõed selle kohta, mis juhtub teie kehaga, kui olete stressis

Stress mõjutab meie keha ja vaimu mitmel viisil, sageli rohkem, kui me aru saame. Siin on mõned peamised, mõnikord hirmutavad, tõed selle kohta, mis teie kehaga juhtub, kui olete stressis:

Immuunsüsteemi nõrgenemine:
Pikaajaline stress võib nõrgestada teie immuunsüsteemi, muutes teid haavatavamaks infektsioonidele ja haigustele. See tuleneb stressihormoonide, nagu kortisooli, kõrgenenud tasemetest, mis võivad pärssida immuunsüsteemi funktsioone.

Südame-veresoonkonna probleemid:
Stress võib suurendada südame löögisagedust ja vererõhku, suurendades südame-veresoonkonna süsteemi koormust. Aja jooksul võib see suurendada südamehaiguste, sealhulgas südameataki ja insuldi riski.

Kaalutõus või -kaotus:
Stress võib mõjutada teie söögiisu ja toitumisharjumusi, põhjustades kas kaalutõusu või -kaotust. Mõned inimesed võivad stressi leevendamiseks pöörduda “lohutustoidu” poole, samas kui teised võivad kaotada huvi toidu vastu.

Seedeprobleemid:
Stress võib mõjutada seedetrakti, põhjustades sümptomeid nagu kõhukinnisus, kõhulahtisus või isegi ärritunud soole sündroomi (IBS). Samuti võib suurendada haavandite ja gastroösofageaalse reflukshaiguse (GERD) riski.

Uneprobleemid:
Stress võib häirida normaalset unerütmi, põhjustades unetust või katkendlikku und. See võib luua nõiaringi, kus unepuudus suurendab stressitaset, mis omakorda raskendab und.

Kognitiivsed ja emotsionaalsed muutused:
Stress võib mõjutada teie mõtlemist, tähelepanu ja mälu. Võite tunda ärevust, depressiooni või isegi kogeda meeleolumuutusi. Samuti võib see mõjutada teie otsustusvõimet ja probleemide lahendamise oskusi.

Muskuloskeletaalsed probleemid:
Pikaajaline stress võib põhjustada lihaspingeid, eriti kaelas, õlgades ja seljas, mis võib viia kroonilise valu ja muude muskuloskeletaalsete probleemideni.

Need on vaid mõned näited sellest, kuidas stress võib teie keha mõjutada. Oluline on leida tõhusaid viise stressi juhtimiseks ja vähendamiseks, nagu meditatsioon, regulaarne kehaline aktiivsus, piisav uni ja tervislik toitumine, et toetada oma üldist tervist ja heaolu.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!