Thursday , 21 October 2021
face mask g1e37edebb 640

Helsingi piirkonnas peavad vaktsineeritud inimesed kandma maski ka söögikohas

Helsingi piirkonna koroona koordinatsioonigrupp andis soovituse, mille kohaselt peavad söögikohas näomaski kandma ka vaktsineeritud.

Peamine põhimõte on selles, et avalikus kohas tuleb kanda näomaski, kui isik pole kahe doosiga vaktsineeritud või pole viimase 6 kuu jooksul koroonat põdenud, vahendab MTV.

Maski tuleks kanda ka koroonatesti tegema minnes ja enne testi tulemuse selgumist, kui isik peab ilmtingimata ringi liikuma, edastas Helsingi linnavalitsus.

Maski kandmist soovitatakse ka vaktsineeritutele olukorras, kus nakkuse oht on suur ja levik ulatuslik. Sellised olukorrad on näiteks ühistransport, avalikud siseruumid, mille puhul peetakse silmas siseruumides toimuvaid üritusi, usulisi kogunemisi ja söögikohti.

Lisaks soovitatakse maski kanda olukordades, kus lähikontakti on raske hoida. Maski soovitatakse kanda ka väljas, kui koos on palju inimesi.

Maskisoovitused käivad üle 12-aastaste kohta. Terviseamet uuendas eelmisel nädalal üleriigilist maskisoovitust, mis tugineb inimese enda paremale äranägemisele.

Allikas Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 21 at 09.44.38

Rahvusraamatukogu hoone sulgub seitsmetunnise peoga

“See on sisuliselt viimane võimalus enne remonti minekut näha rahvusraamatukogu maja oma praeguses olemises ja tegemises ning kasutada meie …

helme

Martin Helme hinnangul on uute piirangute eesmärk suunata inimesi sundvaktsineerima.

Valitsus tegi teisipäeval teatavaks piirangud asutuste ja ürituste mittevaktsineeritud külastajatele. EKRE esimehe Martin Helme hinnangul …

elektritoukerattad

Aas: elektritõukerattaga tuleb sõita üksi, kaine peaga ning mööduda jalakäijatest ohutul kiirusel

Eile tutvustas Transpordiamet valitsuse liikluskomisjonis selle aasta jooksul elektritõukeratastega juhtunud liiklusõnnetuste statistikat, kokku on üheksa …

Tarokaart

Reede 21 .10 Tarokaart on MÕÕGAD 9

Täna tuleks Sul oma tegemisi kriitilisema pilguga hinnata ja analüüsida. Kas oled ikka teinud viimasel …