hellemonikahelme

Helle-Moonika Helme: ettevaatust, oravad ja nende 200 kirpu asuvad Eesti elu jõuliselt oma äranägemise järgi korraldama

Mustast kastist ekraanile kuvatud valimistulemused, mida keegi ei saa päriselt ega tõeselt kontrollida, määravad meie kõigi elukorraldust järgmised neli aastat. See protsess on nüüdseks tsementeeritud Vabariigi Valimiskomisjoni, Valimisteenistuse ja Riigikohtu omavahelise JOKK-skeemiga, mis on ligipääsmatu ja vaidlustamatu nagu Kaaba.

Mille ümber saab vaid usupalveid pomisedes koogutada, kõik muu on välistatud. Ei ole kellelgi enam õigust siinkohal kobiseda. Või siis, kui kasutada Jürgen Ligi kunagist soovitust eelmisest Reformierakonna ülbusvalitsusajast – kellele ei meeldi, koligu minema.

Eesti lammutajad ei ole aga kaotanud ka vahepeal aega. Sellal, kui Kaja Kallas tegutses uue valitsuse moodustamisega, kuigi valimistulemusi alles vormistati, jõuti ära kaotada mõned maakoolid, sisse seada üle-eestiline kompostimiskohustus, koostada riigisekretäri poolt (kes ei ole põhiseaduse kohaselt seadusandlik institutsioon ) ja menetlusse anda eelnõu, mis lubab edaspidi kruvisid kinni keerata tsiviilkriisi või riigikaitset ettekäändeks tuues, lasti Eesti Energia juhtidele määrata sadadesse tuhandetesse ulatuvaid preemiaid, alustati Euroopa rohepöörasuse raames õiguslike algatustega, mis kohustavad kõiki eesti elanikke läbi viima oma kodude tapvalt kulukat sundrenoveerimist, ministeeriumites viimistletakse seaduseelnõud vihakõne läbisurumiseks, ametite juhid koostavad pabereid, mis kaotaks ära praegusel raskel ajal maainimesele nii vajaliku tasuta ühistranspordi, mis kaotaks ära saarteelanike soodustused praamisõidul, tõmbaks kokku saartevahelist lennuühendust.

Kiirkorras on alustatud riigi eriplaneeringute seaduse muutmist, et tülikate kaasamisprotsesside ja keskkonnauuringute pealt säästes saaks hakata rajama suuri polügoone, uputama Läänemerre sadu tuhandeid tonne betooni ja meie käest korralikult luba küsimata projekteerida massiliselt meie kodude lähedusse õõvastavalt kõrgeid ja madalsagedusel vuhisevaid tuuletorne.

Seda loetelu võiks jätkata, aga ilmselgelt ei tea me veel kõikidest otsustest, mis kiirkorras on vastu võetud, kõigist planeeritud algatustest, mis hakkavad piirama tulevikus meie demokraatlikku otsustusõigust, kõikidest sigadustest, mis on otsustatud rahva tahte vastaselt läbi suruda. Seda kõike hakkame nägema aga kohe, kui uus riigikogu on kokku tulnud ja ametivande andnud.

Loe edasi SIIT

Alliaks: epl.delfi.ee

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja