Thursday , 23 January 2025
Erakorralised uudised
juice g51a7d89e6 640

Hea tervise suur saladus C-vitamiin

Kas teadsite, et kui kahekordne Nobeli preemia laureaat Linus Pauling avaldas 1979 aastal oma raamatu “Cancer and Vitamin C”oli pool aastat peaaegu võimatu USA apteekidest C vitamiini osta? Raamat tekitas enneolematu huvi ja nõudluse selle toidulisandi järele. Ühe 20.sajandi silmapaistvaima teadlase poolt kirjutatud teos päädis mitmekümne aastaseid uuringuid, millega saavutati häid ja väga häid tulemusi erinevate haiguste ravimisel.

Tulemused olid niivõrd paljulubavad, et Linus Pauling pöördus Ühendriikide valitsuse poole ettepanekuga rahastada riiklikult C vitamiini täiendavaid uuringuid, kuid sai vaid külma käepigistuse ja täieliku huvipuuduse osaliseks.
​Niipalju, siis ajaloost, kuid me võtame C vitamiini teema külmetushaiguste hooajal uuesti ülesse. Tutvustame teile ühte huvitavat intervjuud, mis toimus 2018 aastal online-terviseedenduse ürituse Immune Defense Summit raames.
Vestluspartneriteks olid Immune Defense Summiti eestvedaja ja terviseaktivist Jonathan Landsmann ning USA kardioloog, jurist ja raamatute autor dr.Thomas Levy.

Intervjueerija: Jonathan Landsman
Külaline: dr Thomas Levy
Toimumiskoht: Immune Defense Summit 2018

Jonathan Landsman: „Tere tulemast immuunsusteemalisele tippkohtumisele ( Immune Defense Summit). Mina olen teie saatejuht Jonathan Landsman, veebilehe NaturalHealth365.com looja. Kas teadsite, et igal aastal tapab ravimresistentne bakter ehk superbakter 700 000 inimest maailmas ja aastaks 2050 ennustatakse, et see on surmavam kui vähk? Ja nakkushaigused on endiselt üks peamisi surma põhjuseid. Vähk, südameveresoonkonna probleemid ja diabeet on juba ammu kogu maailmas enneaegset surma põhjustanud. Ent tegelikult on see kõik tugeva immuunsüsteemiga välditav. Seetõttu selle sündmuse lõingi, et aidata teil mõista haiguse tekkepõhjuseid ja saada teada, kuidas oma immuunsüsteemi tugevdamise kaudu eluohtlikke haiguseid ennetada ja neist terveneda.
Meie tänase saate teema on viiruste tapmine looduslikul teel. Meie külaline, dr Thomas Levy, on  tunnustatud kardioloog ja mitme raamatu autor, sh „Primal Panacea“, „Curing the Incurable“ ja „Death by Calcium“. Ta on üks maailma juhtivaid eksperte C-vitamiini alal ning ta annab sageli meditsiiniprofessionaalidele üle terve maailma loenguid C-vitamiini ja antioksüdantide rolli kohta mitmesuguste haiguste ravis.

Inimesed on pandud uskuma, et parim kaitse viiruste vastu on ravida neid farmaatsiatoodetega. Minnes siit sammukese kaugemale ütleb peavoolumeditsiin meile sageli, et intelligentne viis haigusi ennetada on end vaktsineerida. Teisalt – olen tegutsenud tervise- ja fitnessitööstuses üle 30 aasta ning võin teile öelda, et avalikkusele räägitakse parimal juhul vaid pooltõdesid. Ja halvemal juhul on need pooltõed hoopis hunnik ravimifirma rahastatud müüte selle kohta, kuidas iga inimesele teadaoleva viirusega tõhusalt võidelda.
Täna avastate lihtsa, ent tõhusa viisi, kuidas viiruseid ilma toksiliste ravimiteta neutraliseerida. Minu juttu kinnitavad teaduslikud tõendid pole mitte ainult olemas ja kehtivad, vaid lausa vapustavad. On aeg eemaldada irratsionaalne hirm potentsiaalsete viiruslike ohtude ümbert ja avastada turvalised viisid, kuidas oma tervist kaitsta. Tänan teid meie programmiga liitumast dr Thomas Levy. Dr Levy, tere tulemast!“
Dr Thomas Levy: „Tere, Jonathan. Tänan kutsumast.“
Jonathan Landsman: „Dr Levy, kuidas C-vitamiin ja teised antioksüdandid immuunsüsteemiga seostuvad? Rääkige meile sellest.“




Dr Thomas Levy: „Noh, nad mitte ainult ei ole seotud immuunsüsteemiga, vaid ütleme nii, et nad on “immuunsüsteemi lihased”. Neid on vähemalt 19 või 20 ja ilmselt isegi palju rohkemgi. On erinevad mehhanismid ja viisid, kuidas C-vitamiin kui, ütleme – prototüüpne antioksüdant, immuunsüsteemi tugevdab, toetab ja soodustab. Leidub uuringuid, mis näitavad väga selgelt, et C-vitamiin mitte ainult ei stimuleeri T- ja B-rakkude funktsiooni – immuunsüsteemi tähtsaid lümfotsüüte. Nad stimuleerivad antikehade teket. Nad stimuleerivad looduslike tapjarakkude ja interferooni moodustamist. Nad mängivad suurt rolli sisekeskkonna muutmises, nii et immuunsüsteem saab patogeene tõhusamalt rünnata. Seega nad pole lihtsalt immuunsüsteemiga seotud, vaid on tegelikult igas mõttes immuunsüsteemi elutähtis osa.“
Jonathan Landsman: „Dr Levy, soovin kohe välja öelda paar mõtet, mida olen teie tööst ja leidudest õppinud. Teie raamatud on muuseas suurepärased. Soovitan kõigil võtta aega, et investeerida – ja ma kasutan seda sõna tahtlikult – oma aega ja pisut raha teie raamatute hankimisse. Need on tõepoolest hariduslikud. Kuid üks asi, dr Levy, mis tundus mulle teie töö juures kõige huvitavam, on see, et te räägite, kuidas C-vitamiin on valgetes vererakkudes tõeliselt kontsentreeritud. Ja isegi neerupealises, on mul õigus? Ja me sageli kuuleme, et kui keegi on väga stressis, võib tal olla neerupealise väsimus. Või et valgete vererakkude hulk on kasvanud. Ja inimesed ei kuule kunagi seda teist poolt, mida on väga väärtuslik teada. Et selle kõige hästi töötamises on kriitiline roll C-vitamiinil. Kas see on õige viis selle kirjeldamiseks?“

Dr Thomas Levy: „Jah, ütleksin küll nii, Jonathan. Ja kusjuures, peamised immuunrakud. Peamiste all pean silmas monotsüüte ja fagotsüüte ning erinevaid valgeid vererakke. Eriti monotsüütides – ja see on hämmastav statistika, kuid seda on palju uuritud – on 80 korda, 8000  % rohkem C-vitamiini kui ümbritsevas plasmas. Seega moodustavad monotsüüdid tavaliselt immuunrakkude esirinde, kui teil on kehas põletik – need on esimesed rakud, kes tulekahjut päästma tõttavad.
Ja teate, mis? Kui teil on tõsine põletik, on teil suurenenud oksüdatiivne stress. Seega definitsiooni kohaselt olete põletiku esinemiskohas suurema osa C-vitamiinist ära tarbinud. Niisiis kui tahes juhuslik see ka pole – ma küll arvan, et mitte –, aga immuunsüsteem vastab põletikule. Mis toimub igal pool, kus on vigastus. Kus iganes on vigastus, on infektsioon. Kui tekib põletik, siis pakkuge, mis on esimene rakk, mis immuunsüsteemi eest välja astub? Rakk, mis sisaldab kõige enam C-vitamiini – monotsüüt.
On üpris loogiline, et C-vitamiin on peamine kütus, mille kaudu immuunrakud oma tööd teevad. Ja fagotsüüdid ning teised – nemad lihtsalt lähevad ning pühivad patogeenid ja muud pahad tegelased minema. Need sisaldavad samuti rikkalikult C-vitamiini. Kuskil 25–40 korda rohkem kui ümbritsev plasma. Seega tundub, et immuunsüsteemi üks peamisi eesmärke – aga ma kindlasti ei ütle, et ainus – näib olevat käituda kui tõhus C-vitamiini kohaletoimetamise süsteem keha nendele aladele, kus seda on kõige vähem.“

Jonathan Landsman: „Ja on väga tähtis mõista järgmist – ja ma usun, et enamikele inimestele jõuab sõnum selgelt kohale, eriti, kui nad ka ülejäänud vestlust kuulavad. Et paljudel inimestel on C-vitamiini tase madal. Seda seetõttu, et nende kehas on palju mürke ja süüakse vähe C-vitamiini rikkaid toite. Ütleksin isegi, et väga vähesed võtavad piisavas koguses ka toidulisandeid, dr Levy. Te teate, kuhu sellega sihin. Paljud inimesed arvavad, et 500 või 1000 mg C-vitamiini on neile piisav. Enamik arste manitseb aga ilmselt rahvast ettevaatusele ega soovita üle 2000 mg tarbida.
Ja seetõttu ma arvan, et paljud need, kes küll usuvad, et C-vitamiin on väärtuslik, ei võta seda tõenäoliselt oma seisundit arvestades piisavalt. Sest jumal teab, mis siis nendega juhtuda võib. Te ju teate, millest ma räägin, kas pole?“
Dr Thomas Levy: „Jah. Ja see on tõenäoliselt üks peamisi põhjuseid, mis ei lase C-vitamiinil saavutada head mainet, mida see väärib. Sest kõik ütlevad „Jah, C-vitamiin on sulle hea. Olen nõus. Sa ei pea mulle rohkem midagi ütlema. Ma tean. C-vitamiin on sulle hea.“

Kuid nad ei tea. Nad tõesti ei tea seda. Väike kogus C-vitamiini on hea. Suurem kogus on parem. Ja veelgi suurem kogus on veelgi parem. Ainuke halb asi C-vitamiini juures on see, et see üldse vitamiiniks nimetati. Definitsiooni järgi on vitamiin üldjuhul väike, miniatuurne kogus ainet, mida on tarvis puuduse ennetamiseks. On tõsi, et väike kogus C-vitamiini ennetab selle puuduse haigust skorbuuti, kuid see tõsiasi ei adresseeri fakti, et C-vitamiin on tähtis ja kriitiline, kuna see on makrotoitaine. Mitte mikrotoitaine, vaid makrotoitaine.
C-vitamiin on vaieldamatult kõige tähtsam aine, mille tase tuleks kehas kõrge hoida, kuna see suudab annetada elektrone. See on sõna otseses mõttes kütus, millel iga rakk teie kehas töötab. Tõsi küll, suudame eksisteerida ja püsida elus mis tahes C-vitamiini taseme juures – ka madala. Ent kui viite end kirjandusega kurssi ja hakkate toidulisandeid võtma, on vahe tõeliselt hämmastav. Vähemalt alguses, sest paljud inimesed pole kunagi tundnud, millist hämmastavalt kõrgemat tervislikku taset ja olemasolu, vaimset kohaolekut ja energiat meie keha suudab meile pakkuda, kui hoiame oma C-vitamiini taseme kõrgena. Teised tähtsad antioksüdandid samuti, kuid peamiselt just C-vitamiin on see, mille tase tuleb hoida kõrge, et keha töötaks maksimumi juures ja optimaalseimal tasemel.“




Jonathan Landsman: „Dr Levy, räägime sellest, kuna see on võrdselt tähtis – kuidas toksiinid on immuunsüsteemiga seotud. Kuna peame väärtustama seda, mis meie keha sees toimub.“
Dr Thomas Levy: „Muidugi. Noh, toksiinid on oksüdantide vaste. Teisisõnu on nad antioksüdantide täpne vastand. Ja kui esimest korda selle teabega kokku puutusin, pidasin seda liigseks lihtsustamiseks. Aga nüüd võin teile öelda, et ei ole. Toksiinid on oksüdandid. Tuntud ka kui vabad radikaalid. Või oksüdeerimisvahendid. Toksiinid üle kogu keha kas otseselt oksüdeeruvad või põhjustavad kehas kriitiliste biomolekulide oksüdeerumist.

C-vitamiini peamine ülesanne on tegeleda toksiinidega enne, kui need kahju jõuavad teha, ning annetada elektrone, nii et toksiinid neutraliseeritakse, või see toimub pärast seda, kui biomolekul on juba oksüdeerunud ja elektronidest kuival. Siis saab siseneda C-vitamiin, et annetada oma elektronid sellele oksüdeerunud biomolekulile ja taastada normaalne funktsioneerimine.
Nii lihtsalt ja otsekoheselt kui see ka ei kõla, on see iga haiguse lõplik nimetaja. Kui teie rakkude mikrokeskkonnas ja antioksüdantidega seotud rakkude ümber on rohkem toksiine või prooksüdante, on teie kehas oksüdatiivne stress. Ja 100  % kõikidest haigustest, kui tahes erinevad nad ka pole, seonduvad teatud tüüpi toksiinidega. Mis on selle keemiline konfiguratsioon? Kuhu see läheb? Mis biomolekule sellele meeldib lõhkuda rohkem kui teisi biomolekule?
Nii et see, mis lõpuks lööb välja kõrge vererõhu näol, on kogu selle oksüdatiivse stressi kontsentratsioon, kestvus ja asukoht ning seda põhjustavate toksiinide keemiline konfiguratsioon. Või luupuse näol. Või Alzheimeri või Lou Gehrigi tõvena. Kroonilise artriidina. Südamehaigusena. Vähina. Loend on lõputu. Ent rakutasandil on kõik sama ja on ainult aja küsimus, millised biomolekulid on rohkem oksüdeerunud kui teised. Ja siin peitubki vastus küsimusele, kuidas tekivad kroonilised haigused.

Seega toksiinid on tõepoolest ainus haiguse põhjus. Ja te peate hakkama endalt küsima, et kui nad on ainus põhjus (lisaks sellele, et kehas pole piisavalt antioksüdante), siis kust toksiinid tulevad? Kõik teavad, mis erinevad mürgid on. Elavhõbe, süstitavad alumiiniumisoolad ja muu seesugune. Saastunud õhk. Ent varjatud infektsioonid, mille olemasolust te teadlikud pole, nagu näiteks suus või seedetraktis ja mujal. Infektsioonid on peamised toksiinide tootjad. Seega on see tõenäoliselt peamine viis, kuidas infektsioonid põhjustavad surma ja haiguseid – kui palju oksüdatiivset stressi nad tekitavad ja kus nad seda tekitavad.
Tähendab – kehas on alad, kus teil võib olla palju oksüdatiivset stressi, aga te jääte ellu. Te lihtsalt muutute krooniliselt haigeks. Ent on kohad, kus suur kogus oksüdatiivset stressi võib teid kiiresti tappa. Võtame näiteks tsüaniidi. Tsüaniidi hingatakse sisse. Selle keemiline olek võimaldab sel kiiresti rakku siseneda ja oksüdeeruda või mürgitada ensüüme, mis soodustavad hapniku assimileerimist läbi vere. Seega minuti või paari jooksul ei suuda te enam hapnikku kasutada ning põhimõtteliselt surete hapnikupuudusse. Ent selleks pole vaja palju. Aga isegi kui selleks pole vaja palju, on see siiski oksüdeerumine, mis probleemi põhjustab.

Teisest küljest võite igapäevaselt kokku puutuda väikeste elavhõbeda kogustega. See põhjustab samuti oksüdatiivset stressi. Ent mitte kriitilise punktini, kus toimub energia vahetus nagu tsüaniidi puhul. Selle asemel te lihtsalt kogute ja kogute seda oma kehasse, kuni 15, 20 või 25 aastat hiljem tekib teil polüskleroos või mõni muu haigus. Ent ma tahan siinkohal rõhutada, et haigusprotsess organites, kudedes, ekstrarakulistes kohtades ja rakkude vahelistes kohtades pole midagi muud kui see, et liiga mitu biomolekuli oksüdeerub või jääb elektronidest kuivaks ega suuda jätkata oma normaalset bioloogilist funktsioneerimist.“

Jonathan Landsman: „Jah, kahtlemata, dr Levy. Kõike, mida te just selgitasite, on võimatu eitada. Olles tegutsenud üle 30 aasta tervise- ja fitnessitööstuses võin öelda, et mida rohkem õpin, seda lihtsam ja selgem see näib. Kõik see, mida rääkisite kroonilistest haigustest või nn ajuudust ning lõpuks lihtsalt minestamisest ja suremisest.
Kuidas rakk võidakse toksiinidega üle ujutada ning see väljendub valuna või väiksema või suurema terviserikkena. Kui olete noorem, siis võib-olla talute rohkem – või hoopis vähem, sõltuvalt sellest, millega kokku puutute. Ning kahtlemata mida vanemaks inimene saab, seda rohkem on keha talunud valu ja kannatusi ja ühel hetkel võib see saada murdepunktiks, kus muidu pealtnäha tervest inimesest saab korraga haige inimene. Ja see tekitab inimestes palju segadust. Ent mitte siis, kui inimene mõistab seda, mida te äsja ilmekalt selgitasite. Lähmegi nüüd selle juurde. Milliseid immuunsüsteemi funktsioone C-vitamiin mõjutab? Selgitage seda meile.“

Dr Thomas Levy: „C-vitamiin mõjutab tugevalt näiteks teie võimet toota antikehasid. Ja seda tasub tõesti rõhutada, kuna vaktsiinid panevad paljusid inimesi muretsema – ja minu arvates õigusega. Ent ma ei hakka laskuma vaidlusse, kas vaktsiinid on halvad või head ja kas peaks aeg-ajalt mõnda süsti tegema või mitte ühtki mitte kunagi või hoopis kogu kompotti. Sellest võime rääkida mõni teine kord.

Ent ühes saavad nii vaktsineerimise pooldajad kui ka selle vastased küll kokku leppida – ja see on, et mõnikord ikkagi tehakse kahju. Ja see kahju on millisel kujul, kas oskate arvata? Toksiinide. Vaktsiinis sisalduvad toksiinid mõjutavad üht inimest rohkem kui teist. Ja mida me just C-vitamiini kohta ütlesime? Ütlesime, et C-vitamiin on ülim antitoksiin. Seega, kus toksiine leidub? Vaktsiinides. Sissehingatavas õhus. Söödavas toidus. Joodavas vees. Varjatud infektsioonides või nakatunud hammastes teie suus. Pole vahet, kust toksiinid tulevad, nad mürgitavad teie keha igal juhul, kuna põhjustavad suurenenud biomolekulide oksüdeerumist.

Seega kui teie kehas on praegu piisavalt C-vitamiini, saate toksiinid kas otsekohe neutraliseerida või läheb C-vitamiin hiljem appi parandama oksüdatiivset kahju, mida toksiin rakus põhjustas. Mis aga puutub vaktsiinidesse, siis mida vaktsiin peaks tegema? See peaks tekitama suurenenud antikehade vastuse vaktsiinis sisalduvatele antigeenidele, mis loodetavasti astuvad kõrvale ja panevad antikehad ründama mis iganes infektsiooni, mida vaktsiin sisaldab. Teetanus, läkaköha – neid on väga palju.
Mida me just C-vitamiini kohta ütlesimegi? C-vitamiin stimuleerib antikehade tootmist. Seega lähen tagasi lähtepunkti ja ütlen: kui olete olukorras, kus teie lapsel seisab ees vaktsineerimine ning olete otsustanud seda teha, siis pole vahet, kas see on õige või vale – võtke lihtsalt C-vitamiin kaasa. Sest te hakkate vaktsiinis olevaid toksiine neutraliseerima. Ning te hakkate suurendama mis tahes antikehade vastust, mida vaktsiin tekitab ja mis on väidetavalt vaktsiini hea toime.
See on loomulikult ainult üks C-vitamiini mehhanism, kui me räägime vaktsiinidest. Ent nagu varem mainisime, tugevdab C-vitamiin ka T- ja B-rakke. See võimaldab neil paljuneda, nii et te ei uhu neid minema. Ning see on teie peamine kaitse kõige vastu. Teie raku vahendatud immuunsus ja humoraalne immuunsus on põhialused, mille peal teie keha püsib terve. Võitleb haigustega. Võitleb vähi algetega. Ja vähk ei ole midagi muud kui suurenenud oksüdatiivne stress. Isegi väike tõus oksüdatiivses stressis on krooniliselt haigetes rakkudes näha. Kui aga see oksüdatiivse stressi hulk muutub rakkudes erakordselt kõrgeks, tekib kantserogenees.

Seega kõik need on asjad, kus C-vitamiin võib suuresti aidata. Ja on väga tähtis (isegi kui me ei aruta seda seekord detailselt), et kõik mõistaksid: mis tahes haiguse ravimisel on kaks olulist faasi. Üks faas on see, millest me siin räägime. Püüdke antioksüdantide nagu C-vitamiin abil neutraliseerida ja vähendada juba tehtud kahju – ning alles tekkivat kahju, mida põhjustavad haigetes kudedes olevad toksiinid.
Ent sama tähtis ja võib-olla tähtsamgi veel on küsida, kust need toksiinid tulid. Ja seda teevad paraku nii traditsioonilise kui alternatiivmeditsiini arstid harva. Kraanid tuleb kinni keerata ja peatada uute toksiinide teke. Nagu mu mentor dr Huggins mulle kunagi ütles, kui seda teemat arutasime: „Tom, sa ei saa ära kuivada, kui endiselt duši all oled“. Ja nii lihtne see ongi. On üsna selge, mida teha tuleb.

Ei saa lihtsalt kahju parandada ja oodata positiivset pikaajalist tulemust, kui ei peata igapäevast üleujutust, mis on see, mis seda kahju üldse tekitab. Ja selleks on toksiinid – enamasti infektsioonidest. Enamasti varjatud infektsioonidest, nagu näiteks suust. Põletikulised kurgumandlid. Põletikulised hambad. Põletikulised igemed. Need toidavad oksüdatiivset stressi, mis tekitab enamikke südamerabandusi ja enamikke vähke.“
Jonathan Landsman: „Dr Levy, Immune Defence Summit’il on meil olnud ka suurepäraseid vestlusi probiootikumide teemal, täpsemalt kuidas nendega seedeelundkonda ravida. Ent meil on olnud ka esitlusi, nagu näiteks minu vestlus dr Stuart Nunnallyga – Suumeditsiini ja Toksikoloogia Rahvusvahelise Akadeemia endine president, kes rääkis suuga seotud probleemidest. Kas selleks on siis elavhõbedaga täidetud plommid, juurekanali ravi saanud hambad, kus on tugev infektsioon, kavitatsioonid, luuinfektsioonid suus, igemehaigused. Ta läheb lõputult edasi. See oli väga huvitav vestlus.
Ja see läheb hästi kokku sellega, mida te just rääkisite. Kui keegi lahkub siit täna ja läheb hangib endale kehapuhastamise detoksprogrammi, siis võtab ta nädala või paar probiootikume. Ta mediteerib. Ta liigutab end. Ta muudab oma toitumist, sööb orgaanilist toitu. Ent ta ei adresseeri raskeid infektsioone, mis pesitsevad tema suus ja sealt ülejäänud keha mürgitavad. Või infektsioonid soolestikus või mujal, nagu Lyme’i tõbi (puukborrellioos).




Dr David Minkoff oli teine esineja Immune Defence Summit’il – soovitan kindlasti kuulata tema esitlust Lyme’i tõve kohta. Kui te oma kehas olevaid infektsioone ei ravi, peate lihtsalt võitlust tuulteveskitega. Ja see ongi see, millest teie, dr Levy, praegu räägite. Need on kõigest mõned näited, mida tahtsin välja tuua. Dr Levy, mis on ühist C-vitamiinil, põletikul ja immuunsüsteemil?“
Dr Thomas Levy: „Esmalt peame siia tooma mõned definitsioonid. Kui teil on mikrokeskkond – väike ala kehas. Kude, mõned rakud. Kui seal on näiteks infektsioon ja te olete täielikult ära kasutanud C-vitamiini, nii et teil on definitsiooni järgi kehas tõusnud oksüdatiivne stress – siis on teil põletik. Seega kõikjal, kus teil on varjatud skorbuut ehk C-vitamiini varjatud kuni täielik puudumine selles mikrokeskkonnas, siis see tähendab, et teil on seal põletik. Ja see on minu hinnangul põhjus, miks immuunsüsteem saadab põletiku piirkonda esmareageerijatena just monotsüüdid – kuna nad on C-vitamiinist küllastunud. Ja C-vitamiin on aine, mis põletikku põhjustab – õigemini selle puudumine.
Seega kui kuulete väljendit oksüdatiivne stress, siis teate, et see võrdub põletikuga. Kui teil on põletik, on teil suurenenud oksüdatiivne stress. Kui teil on suurem oksüdatiivne stress, on teil põletik. Ja kui teil on suurenenud oksüdatiivne stress või põletik – kuidas iganes soovite seda kutsuda –, on teil C-vitamiini varjatud, kuid tõsine puudujääk selles piirkonnas. Ja nii kõik need asjad kokku tulevadki.
Pahatihti juhtub, et autor alustab artiklis ühe terminiga ega saa ise arugi, et ta räägib hoopis teisest asjast. Seetõttu on väga tähtis kohe alguses definitsioonid paika panna, kuna näib, et nii nagu ilukirjanduses on igal autoril oma lemmik käibefraas või -väljend, kasutavad ka teadlased ja arstid ühest ja samast asjast rääkides eri termineid. Seega tahan rõhutada, et me räägime tegelikult suurenenud oksüdatsioonist. Suurenenud põletikust. C-vitamiini puudusest. Ja vähem põletikku, vähem elektronide puudust tähendab rohkem C-vitamiini ja suuremat antioksüdantide hulka.“

Jonathan Landsman: „Hakkame kohe rääkima kahest väga tähtsast teemast. Tuleme tagasi vaktsineerimise ja nakkushaiguste juurde ning räägime sellest, mida on juba tõestatud, et C-vitamiin nendes olukordades teeb. Ning me lõpetame oma programmi multi-C-protokolliga.
Aga enne veel, kui sinna jõuame – dr Levy, te olete tunnustastud kardioloog. Paljud inimesed on mures südameprobleemide pärast. Nad näevad põletikku kui südamehaiguse põhilist alget. Kuuleme seda kogu aeg. Te just selgitasite, millest põletik tekib.

Kui paljut see muudaks, kui hoiakud meditsiinis muutuksid. Kui iga kroonilise põletikuga patsienti koheldaks kui kedagi, kellel on kuskil kehas C-vitamiini puudujääk. Ütleme näiteks südames ja selle ümber. Kui lihtsalt suurendaksime nende C-vitamiini koguseid ja otsiksime üles infektsioonide põhjused. Need terviseprobleemid põhjustavad seda põletikku.
Ja üks asi veel, mida õppisin ja mis tundus huvitav. Idee sellest, et kolesterool kiirustab kohale selleks, et asjad kokku lappida. Selle taga on mingi kaitsev või abistav mehhanism, miks see üldse juhtub. Mulle meeldiks kuulda teie mõtteid selle kohta, dr Levy, sest ilmselgelt olete teie ekspert, mitte mina. Selle asemel, et mõelda, miks see üldse juhtub, võtame lihtsalt kolesterooli või antikolesterooli ravimeid ehk statiine, et taset alandada. Te ju teate, millest ma räägin, kas pole?“
Dr Thomas Levy: „Jah. See on tõesti huvitav. Ja see on tegelikult päris vana kirjandus. Isegi kui peavoolu meditsiin ütleb jätkuvalt: alandage oma kolesterooli. See on kõik, mida peate tegema. Tehke kõik, mida suudate, et vältida kõrget kolesterooli. Ja vajadusel (mis on nende meelest peaaegu koguaeg) võtke aga ravimeid nagu statiinid, et kolesterooli taset alandada.
Lubage ma ütlen kõigepealt, et kõrgenenud kolesteroolitase veres näitab mitte niivõrd ateroskleroosi algust, vaid kolesterooli kuhjumist. Seega pole kahtluski, et kui neid on veres suur hulk, aitavad kolesterool, kaltsium ja teised lipiidid kuhjumisele kaasa. Kahjuks kasutab peavoolu meditsiin tänapäeval just seda lihtsat loogikat ja püüab alandada kolesterooli igal võimalusel. See on nende fookus.




Kui alandate kolesterooli ravimitega, siis tõepoolest teatud piirini vähendate kolesterooli kuhjumist. Ent te ei adresseeri sealjuures õhus rippuvat küsimust: miks kolesterooli hulk üldse tõusis? Ja see on kirjanduses väga selge. Olen sellest ka rääkinud oma raamatus „Stop America’s Number One Killer“: mida enam toksiine teie kehas on, seda enam toodab keha kolesterooli, et aidata neid toksiine neutraliseerida. Kolesterool on looduslik toksiinide neutraliseerija.
Niisiis ütleme, et need toksiinid tekivad suust. Infektsioonidest. Elavhõbedast. Õhust. Veest. Toidust. Millest iganes. Teil on kehas toksiinid ja teie keha looduslik kaitsemehhanism on tõsta kolesteroolitaset, et need toksiinid kokku siduda ja takistada neid kahju tekitamast.
Seega – kui see on keha enda kaitse toksiinide vastu, siis mida te veel teete, kui kolesteroolitaset omavoliliselt alla tõmbate? Vahest aeglustate pisut ateroskleroosi kiirust? Nüüd on teie keha avatud toksiinidele, mida enam ei neutraliseerita. Ja kusjuures selle kohta leidub palju uuringuid, mitte ainult mõned. On väga selge, et kui kolesterooli ravimitega alandate, siis mida madalamale kolesterool langeb, seda suurem on vähirisk. Ja see peaks olema kõigi jaoks loogiline. Sest kui räägime olukorrast, kus toksiine ei neutraliseerita, siis üks peamisi asju, mida toksiinid teevad (sõltuvalt piirkonnast, kuhu nad kehas lähevad) – nad tõstavad rakkudes oksüdatiivset stressi ja põhjustavad pahaloomulisi muutusi.
Seega tuleks alati mõelda tagajärgedele, mitte ainult üritada parandada seda, mis tundub ebanormaalne. Ja mitte ainult mõelda, mida te teete, vaid kuidas te seda teete.
Kui alandate kolesterooli nii, et samal ajal ka toksiinidest vabanete, siis on see suurepärane. Keha toodab nüüd vähem kolesterooli, kuna on vähem toksiine, mida tuleb neutraliseerida. Ent see ajab inimesed segadusse. Inimesed mõtlevad: „Hea küll, kolesterool on madalam, kui toitud tervislikult, kuid statiinidega ongi kolesterool madal ja siis ei pea nii tervislikult toituma”. Need on mõttekohad, mida paraku võtavad südamehaiguste ravis arvesse vaid vähesed arstid. See tähendab, et ainus, mida mu kolleegid – kardioloogid ja sisehaiguste arstid – küsivad, on järgmine: „Teil on südamehaigus? Alandame siis elulõpuni teie kolesterooli”.

Jonathan Landsman: „Dr Levy, see on täiesti loogiline. Ja viiruste tapmine looduslikul teel, mis on selle kõige mõte. Püüame kõigile arusaadavaks teha, et viirus – see on sinu kehas olevad toksiinid. Isegi kui tegu on kopsupõletikuga. Või isegi külmetushaigusega. Mis tahes toksiline kokkupuude meie kehas. Vähirisk. Nakkushaigused, mida kohe ka lahkama hakkame ja mille puhul paljud inimesed – lausa miljonid, leiavad, et vaktsiinid on õige lahendus. Ent keegi pole arvesse võtnud C-vitamiini väärtust. Ja teiste antioksüdantide samuti.
See on põhjus, miks räägime viiruste neutraliseerimisest. Meie kehas olevatest toksiinidest põhjustatud ohu neutraliseerimisest. Ent ärgem unustagem seejuures, et sama tähtis – kui mitte tähtsamgi veel – on hoida nendest ohtudest võimalikult kaugele. Seetõttu räägimegi immuunsusteemalisel tippkohtumisel suutervisest ja seedesüsteemist ning teistest kaasuvatest teguritest, mis kehas toimuvad, ja kuidas nendega tõhusalt tegeleda. Sest kui need eemaldada ja kõik need antioksüdandid asemele lisada, võib see olla piisav, et püsiksime edaspidi terved.
Seega dr Levy, nagu ma eespool seoses vaktsineerimiste ja nakkushaigustega juba mainisin, siis mida on juba leitud, et C-vitamiin meie jaoks teeb?“

Dr Thomas Levy: „Oh! See saab olema üks pikk vastus! Ent ütlen teile järgmist – ja see on võib-olla selle loo kõige kurvem osa. Leidub üle 50 000, võib-olla isegi üle 60 000 kinnitatud teadusuuringu C-vitamiini kohta, mida on teostatud viimase 70, 75, 80 aasta jooksul. Paljud neist – esimene oli vist Dr Frederick Klenneri töö, kus ta näitas C-vitamiini võimekust, kui seda õigesti doseerida –, demonstreerivad C-vitamiini võimekust ravida mistahes akuutseid laste nakkushaiguseid. Mis on ju põhjus, miks üldse lapsi vaktsineeritakse.
Vaktsineerimiskava juba laiendatakse muidugi. Lapsi tahetakse vaktsineerida isegi tuulerõugete ja – jumal hoidku – pneumokokist põhjustatud kopsupõletiku vastu. Ma olen meditsiinis tegutsenud üle 40 aasta ja olen näinud vaid üht pneumokoki kopsupõletiku juhtumit – ja ma küsin teilt: kas see on tõesti see epideemia, mille vastu peaksime vaktsineerima?
Aga olgu sellega nagu on – väga tähtis on mõista, kuidas C-vitamiin ja teised elemendid immuunsust toetavad. Akuutsest infektsioonist rääkides pole olemas ühtki näidustust, mille vastu praegu vaktsiine antakse või soovitatakse, mida ei saaks C-vitamiiniga ennetada või ravida.




Me räägime sadadest miljonitest, kui mitte suisa miljarditest inimestest kogu planeedil. Meil on siin alati mõned haiged inimesed, kes teatud tervisliku seisundi või nakkushaiguse kätte surevad ja seda olenemata sellest, kas nad on vaktsineeritud või mitte ning kas nad saavad C-vitamiini või mitte. Seega ma ei taha öelda, et C-vitamiin ravib 100  % juhtudel kõiki neid haiguseid, mille vastu leidub vaktsiin. Ent see teeks seda kindlasti tunduvalt sagedamini kui mis tahes vaktsiini väidetav kasu.“
Jonathan Landsman: „Dr Levy, räägime täpsemalt. Esmalt seoses leetritega. Kui laps haigestub leetritesse, tuleb sellesse tõsiselt suhtuda. Ent isiklikult arvan, et selle ümber on palju asjatut hüsteeriat. See on minu arvamus kogu selle leetrite asja osas. Kui haigestute leetritesse, võtate C-vitamiini, puhkate, saate sellest üle. Ja seejärel on teil eluaegne immuunsus. Seega räägime leetrite kartusest ja leetrite vaktsiinist – MMR-ist. Mille kohta on CDC (Center of Disease Control) enda vilepuhujatest teadlased (dr. William Thompson) juba avalikkuse ette tulnud ja öelnud, et MMR-vaktsiin on pettus. Et nad on tegelikult statistikat väänanud ja andmeid hävitanud – selle vaktsiini tõhusus on ilmselt üks maailma küsitavamaid. Ja on tõestatud, et see on afro-ameerika poiste seas autismi esinemissagedust massiliselt tõstnud. Eriti kui nad saavad vaktsiini nii noores eas. Iga enne 3. eluaastat tehtud vaktsiin kannab endas riski last tõsiselt eluaegselt vigastada. Ja andmed kinnitavad seda.

Ent peavoolu meedia ja valitsuse rahastatud asutused – nad isegi ei puuduta seda teemat. Meil on CDC teadlane, kes soovib teemat paljastada. Aga nad ei too teda USA kongressi ette ega lase tal rääkida. Ravimitööstus on ilmselgelt info varjamisest huvitatud.
Seega teame, et C-vitamiin aitaks selles olukorras. Nagu ütlesite – dr Klenner. Isegi tema ravis minu mäletamist mööda 60 lastehalvatuse juhtumit 60-st, kõiki neist. Ta ravis lastehalvatuse patsiente juba 1900-ndate alguses. Mis aastatel see oligi, dr Levy, 1930-ndad, 1940-ndad?“
Dr Thomas Levy: „Minu mäletamist mööda oli see 1939. aastal, jah.“

Jonathan Landsman: „Just. Seega kopsupõletik saadi kontrolli alla, see on kindel. Videol, mille tegin dr Andrew Sauliga ja kus ta omaenda kopsupõletiku terveks ravis, on üle 200 000 vaatamise. Sümptomid nagu tugev raskustunne kopsudes, tugev köha ja kohutav enesetunne kadusid vaid loetud tunnid pärast tuhandete ja tuhandete milligrammide C-vitamiini võtmist. Iga 6 minuti järel võttis ta 2000 mg. Nii iga tund 3 tunni jooksul ja seejärel 3–4 tundi hiljem need sümptomid kadusid.
Ja dr Levy, ma tean, et te teate selle kohta palju. Sepsis – haigla infektsioon, mida nii palju kardetakse. Vähemalt siin USA-s. Ja C-vitamiin, nagu üks arst on näidanud, võib aidata pea iga juhtumi puhul. Kas räägiksite meile sellest?“




Dr Thomas Levy: „Muidugi. Arst, kes selle avalikkuse tähelepanu alla tõi – dr Paul Marik –, oli sepsise patsientidega pikalt töötanud. Ja üks asi, mida ma sellest õppisin, kui kuulsin, mida ta tegi. Ja see küll algul šokeeris mind, kuid kui sellele mõtlema hakkasin, polnud selles enam midagi šokeerivat. Nimelt sepsis on haiglaravil olevate patsientide peamine surmapõhjus. Ühisnimetaja on septiline šokk ja surm.

Seega pole sugugi juhus, et ainult seda probleemi üksi adresseerime. See on vägagi asjakohane. Ja mul on hea meel, et sa selle jutuks tõid, sest ma arvan, et see on väga huvitav. Võib-olla seetõttu, et dr Marik oli oma kohalikus kommuunis või haiglas väga hinnatud. Või arstide ja õdede hulgas. Või ta mängis mõne ravimifirma esindajaga golfi – ma ei tea. Ent erinevalt peaaegu igast teisest haiglast USA-s sai ta loa kasutada veenisisest C-vitamiini koos mõne kortisooni ja tiamiiniga – ning ta tegi seda patsiendil, kellel oli väga madal vererõhk ja kes oli surmale väga lähedal. Ja ta alustas seda ravi, kirjutas selle välja ning läks tol õhtul koju. Olles täiesti veendunud, et kui ta järgmisel päeval tagasi tuleb, on patsient surnud. Ent selle asemel polnud patsient mitte ainult elus, vaid täie tervise juures. Prii kõikidest medikamentidest, mida oli varem vaja vererõhu hoidmiseks. See näitas, et šokiseisund pöördub. Dr Marik hakkas seda edaspidi tegema regulaarselt.

See jõudis kohalikesse uudistesse. Ja nüüd on meil palju videosid YouTube’is ja mujal, kus näidatakse kohalikke telesaateid sellest rääkimas. Mitte ainult, mida C-vitamiin selle ühe juhtumi puhul suutis teha, vaid fakt, et ta tegi seda umbes 150 või enama patsiendiga ning viis suremuse määra 40  % ja enamaltki alla 8, 7 või 6  % peale. Ja ma pean tunnistama – ta ei kasutanud sugugi palju C-vitamiini.“
Jonathan Landsman: „Jah, oli jah nii. Ma nägin seda videot. See oli 1500 mg.“
Dr Thomas Levy: „Just. Kui keha on C-vitamiini varud ära kasutanud, on hämmastav, mida isegi niivõrd väike annus teha võib. Ent ma arvan, et just nagu Allan Smith Uus-Meremaal – Uus-Meremaa „60 minuti“ video patsient aastal 2010. Kui nad hakkaks andma sepsise patsientidele rutiinselt 50–100 grammi esimesel päeval ja jätkaks 50 grammiga päevas järgmisel 3–4 päeval. Ja võib-olla lisades sinna juurde hüdrokortisooni ja tiamiini. Ma ei taha öelda, et need kaks ei aidanud ja neil pole sünergilist toimet C-vitamiiniga. Eriti kuna hüdrokortisoon on midagi, mida kasutatakse selleks, et aidata patsiendil šokist välja tulla ja põletikku neutraliseerida. Mäletate, rääkisime ennist põletikust. See on ülim – kui soovite, siis looduslikult esinev põletikuvastane ravim.
Seega ma arvan, et tõenäoliselt seda tulevikus ka tehakse. Au ja kiitus dr Marikile selle tegemise eest. Jätkates – nagu meie sinuga teame – patsientidele, kellel on mitmesugused infektsioonid, C-vitamiini megakoguse andmist. Arvan, et on hea mõte lisada varajases raviperioodis umbes 20, 30, 40 mg kortisooli või kõrgem doos hüdrokortisooni. Usun, et tulemused oleksid veelgi paremad.




Ent mida ma tahan siinkohal rõhutada: seda näidati tavatelevisioonis. Ja tavainimesed nägid seda. Ja tavalised arstid nägid seda. Ja ma arvan, et ma sugugi mitte ei liialda, Jonathan, kui ütlen, et džinn on pudelist vabastatud. Kes tahes USA-s kannatab mis tahes haiguse käes – tal on õigus nõuda oma arstilt, et talle tellitaks midagi, mis on mittetoksiline. Midagi, mille tõhusus on dokumenteeritud. Ja mis on soodne. C-vitamiin on kõike seda. See pole kallis. See pole mürgine. Ja kui vaadata kirjandust, on selle tõhusus vägagi tõestatud.
Ja kõik need, kelle pereliige on praegu intensiivraviosakonna patsient, las ma teen teile teadaande. Kui ütlete oma arstile: „Soovin intravenoosset C-vitamiini ja kortisooni oma pereliikmele, kes näib ilma selleta surevat”. Ja nad ütlevad tõenäoliselt: „Ei, see on naeruväärne. See on jama”, siis te kaebate nad kohtusse. Neil pole millelegi toetuda. Ja me saame lõpuks ometi selle C-vitamiini allasurumise lõpetada.“

Jonathan Landsman: „Absoluutselt, dr Levy. Loodan, et inimesed, kes meid praegu kuulavad, tõesti hindavad seda sõnumit. Džinn on tõepoolest pudelist väljas.“
Dr Thomas Levy: „Ent esmalt – kui teie pereliige on suremas ja nad keelduvad, nõudke tema üleviimist haiglasse, kus seda ollakse nõus tegema. Ja seejärel esitage ikkagi keeldunud arstile ja haiglale valeravi ning hoolimatuse eest hagi.“

Jonathan Landsman: „Absoluutselt. Ja dr Levy – ma tean, et teil on ka juristidiplom. Seega te teate, millest räägite. Ja seda me peame tõesti tegema. Kuna see töötab. Dr Levy – on palju inimesi, kes lihtsalt soovivad mõista, kuidas kõike seda kasutada. Meil on dokument „C-vitamiini korrektne manustamine“,see on 19-leheline dokument, mille koostas dr Thomas Levy. See on saadaval Immune Defense Summit’i ligipääsu ostnuteleKuid dr Levy, te olete praegu siin ja saate meile sellest ise rääkida – multi-C protokollist, mis aitab mis tahes terviseprobleemi ravida. See on väga populaarne teema veebilehel “Natural Health 365”.“
Dr Thomas Levy: „Hea küll. Rääkisime sellest, et oksüdatiivse stressi lahendamine on ainult pool võrrandist. Peame alati adresseerima seda, kust oksüdatiivne stress tuleb. Kust toksiinid tulevad jne. Kui soovime infektsioonile akuutset lahendust ja mis tahes kroonilist degeneratiivset haigust ravida. Või vähimal juhul seda stabiliseerida ja sümptomatoloogiat minimeerida.

Ma arvan, et pärast kõike seda, millest oleme siiani rääkinud, peaks olema see kuulajatele ilmselge. Et mida rohkem pääsete rakkude sisse ja nende ümber ja nullite oksüdatiivset stressi, mida on tekitanud toksiinid. Ja seda teevad antioksüdandid – peamiselt C-vitamiin, kuid on ka palju teisi. Nii nagu kinnisvaragi puhul on ka siin tähtis meeles pidada järgmist: asukoht, asukoht ja veel kord asukoht. Kõige tähtsam tegur C-vitamiini ravis on aga doos, doos ja veel kord doos. Ja kui teil ei õnnestu seda piisavas koguses õigetesse kohtadesse viia, ei saavuta te soovitud tulemust.

Multi-C protokoll hõlmab mitmesuguseid C-vitamiini vorme. Ja soovin siinkohal rõhutada, et enne kui annate C-vitamiini osas alla, et kellegi teise või iseenda enesetunnet paremaks muuta ja sümptomeid vähendada, püüdke teha midagi, mida nimetan täielikuks C-vitamiini ehk askorbaadi küllastumuseks kehas. Selleks tuleb C-vitamiini manustada eri vormides.
Üks vorm: liposoomne C-vitamiin. Kuigi võtate seda suukaudselt, viib see teie rakkudesse rohkem C-vitamiini ilma energia tarbimiseta kui sama kogus intravenoosselt. Ja ma ei tee siinkohal intravenoosset vormi maha. Ma lihtsalt ütlen, et erinevad vormid teevad erinevat asja. Seega soovite võtta tingimata liposoomset C-vitamiini.
Ja miski, mis on väga odav ja vägagi alahinnatud, kuid millel on tervisele eriti positiivne mõju: võtke iga päev maole sobilik kogus naatriumaskorbaadi pulbrit. Igaühel on erinev taluvus. See tuleb igaühel endal kindlaks teha. Ent te soovite võtta kindlat kogust naatriumaskorbaati kaks või kolm korda päevas. See mitte ainult ei vii rohkem C-vitamiini teie kehasse, vaid neutraliseerib ekstreemselt potentsiaalsed toksiinid, mis teie seedekulglas kehva seedimise tõttu tekivad (ja mida meil kõigil ühel või teisel määral on), enne kui need toksiinid üldse imenduda saavad.




Seega võtate liposoomset C-vitamiini. Ja see on odav. Naatriumaskorbaadi pulber – igaüks saab seda endale lubada. Maole talutavat kogust naatriumaskorbaadi pulbrit saate endale lubada iga päev. Ja teie keha ja tervis tänab teid selle eest.

Seega teil on liposoomne C-vitamiin, mis läheb rakkudesse. Naatriumaskorbaat soolestikku. Puhastab soolestikus olevad toksiinid. Aitab jõuda immuunrakkudesse, mis soolestikku ümbritsevad. Teil on spetsiaalne C-vitamiini tüüp nimega askorbüülpalmitaat, mis on rasvlahustuv. Tavaline C-vitamiin on rasvlahustuv. Seega lahustuv rasv läheb rakumembraanidesse, mis on looduslikult rasvased. Ja see aitab parandada teie keha tähtsate rakkude ümber rakuseinte kahjustust.
Ning viimaks – intravenoosne C-vitamiin. Kui teil on mis tahes tõsine krooniline degeneratiivne haigus või edasiarenenud akuutne infektsioon. Sellisel juhul soovite kasutusele võtta kõik neli C-vitamiini tüüpi. Ent kindlasti tuleks siis võtta suukaudset liposoomset C-vitamiini ja intravenoosset C-vitamiini. Ja kui teil pole piisavalt intravenoosset C-vitamiini, siis peate suurendama naatriumaskorbaadi pulbri kogust.

Ühesõnaga – need neli strateegiat. Liposoomne C-vitamiin, suukaudne naatriumaskorbaadi pulber, askorbüülpalmitaat ja intravenoosne C-vitamiin. Need on multi-C protokolli strateegiad, mis pakuvad paljudele leevendust. Ja lahendust haigustele, millele ei leita teist sama head leevendust.“
Intervjuu lõpp.
NB! Juhul, kui keegi soovib suurtes kogustes C vitamiini võtta, tuleb kindlasti jälgida C vitamiini puhtust ja kvaliteeti. Näiteks paljud apteekides või poodides müüdavad C vitamiini tabletid sisaldavad suurtes kogustes värv- ja säilitusaineid (nt.aspartaam), mis tervist kuidagi ei toeta. Puhast askorbiinhapet müüakse soodsalt näiteks amazon.de internetipoes, mille 1 kilogramm maksab vahemikus 10-20 eurot.
Allikas  www.ksa.ee

Vaata ka:

love 2331486 960 720 576x560 1

Armastuse horoskoop – Reede, 24. jaanuar 2025

♈ JäärTäna võid tunda tugevat tõmmet kellegi uue või juba tuttava inimese vastu. Julge teha

a person sitting in front of a group of cards

Taroskoop – Reede, 24. jaanuar 2025

♈ Jäär – TornTäna võib elu sulle ootamatult midagi muuta või vanu struktuure purustada. Ära