Huvitavat

FOTOUUDIS: Rakvere sai kolmandagi jõulukuuse – burkapuu

Rakvere linna on tabanud tõeline jõulumeeleolu – kõigepealt pandi püsti LGBT puu, siis püstitas abilinnapea kuhugi äärelinna kristliku puu ning täna sai püsti linna kõige konservatiivsem jõulupuu – burkapuu.

Hetkel pole veel teada, kas lähiajal on plaanis veel mõni jõulupuu või mitte. Linnas ruumi justkui on.

 

 

Pidev tüli

Kunagi erilise jõulupuuga maailmakuulsaks saanud Rakveres käib viimastel aastatel suur vaidlus „õige” kuuse üle. Kas puu peaks olema liberaalne või konservatiivne? Papist või dildodest? Okastega või puhta paljas?

Siinne kuusevaidlus laia maailma küll ei jõua, kuid peegeldab kohalikku ilmavaatelist kahte lehte jaotumist.

Mitu nädalat tagasi müüs näitleja Ülle Lichtfeldt Rakverele linnaväljakule paigaldamiseks kuuse. Lichtfeldt, kes annetas linnalt kuuse eest saadud 500 eurot LGBT+ filmifestivalile Festheart, ütles, et jõulud on ju rõõmu- ja värvipüha nagu geidki.

rakvere2
Rakvere homojõulupuu. (foto: Helen Solovjev)

Talle pareeris aga Rakvere abilinnapea, kes sellega rahul polnud.

„Jõuludega ei mängita. Jõulud on kristlik ja konservatiivne püha. Aga linnaväljakul on sotsiaaldemokraatlik jõulupuu,” kommenteeris Rakvere abilinnapea Andres Jaadla (Keskerakond), kes pani Rakvere äärelinna omakorda püsti konservatiivsema kuusepuu, mis tähendas lihtsalt vähem ehteid ja vähem oksi/okkaid.

 

Veel konservatiivsem burkajõulupuu

Rakvere kohalik islamikogukond pole aga omakorda rahul abilinnapea Jaadla poolt püstitatud kristliku kuusepuuga.

„Mohhamed võtaks, jõuludega ei mängita. Jõulud pole küll meie püha aga kui teemaks on konservatiivsus, siis meist konservatiivsemat pole,“ märkis Rakvere elanik Ahmed El Bin Tallah, endise nimega Jaan Tamm.

rakvere1
Rakvere kristlik jõulupuu. (foto: Helen Solovjev)

„Nii saigi otsustatud, et kui homod panevad oma kuuse püsti ja kui kristlased panevad oma kuuse püsti, siis ega meiegi kehvemad olla saa ja panime ka oma jõulupuu nüüd püsti,“ märkis Tallah.

„Kuusk sai ju igati ilus ja meile sobiv  – kõik ilusti siivsalt kaetud ja ainult kaks säravat kuuseehet silmadeks – on ju ilus konservatiivne puu? Muidugi on,“ lisas ta.

SEOTUD LOOD:

Rakveres sai püsti tänavune eriline jõulupuu, mis on tehtud kasutatud dildodest

OHOH! Sel aastal valiti Tallinna jõulupuuks mänd, kes ise peab end kuuseks

Kas Sina polegi veel toetanud tõeliselt vaba meediat ehk Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Jaga
Back to top button