Friday , 28 January 2022
3uyuycvk.yqk

Esimene Sail Tallinna purjelaev jõuab Lennusadamasse 5. juulil

Esimene Sail Tallinna purjelaev jõuab Lennusadamasse 5. juulil

Esimene suur mereiludus, mis Eesti suurimaks merepeoks Tallinnasse jõuab, on kahemastiline kuunar Atyla Ship. Seda uhket purjelaeva saab minna uudistama juba alates 5. juulist Lennusadamasse.Siin mõned faktid laeva kohta:

Atyla purjelaeva ehitati omaniku ja vabatahtlike poolt lausa neli aastat (1980 – 1984) eesmärgiga purjetada sellega ümber maailma. Paraku aga ümbermaailma purjetamisenii ei jõutud, sest vahetult peale veeskamist jäi suur ettevõtmine tänu sponsori ärakukkumisele ära.

Alates 2014. aastast tegutseb Atyla aktiivselt purjeõppelaevana ja on osalenud pea kõigil The Tall Ships Races regattidel.

Laeval on pikkust 31 meetrit, laiust 7 meetrit, süvist 3 meetrit, mastide kõrgus 25 meetrit ja purjepinda 400 ruutmeetrit.

Atyla ootab kõiki purjeõppesõitudele alates 5. juulist Lennusadamas. Pileteid saab soetada www.ticketer.ee

4at5ihei.1kc

Eesti suurim merepidu Sail Tallinn toob pealinna sadamatesse maailma ühed vägevamad purjelaevad. Olgugi et planeeritud rahvusvaheline purjeõpperegatt The Tall Ships Races 2021 jääb COVID-piirangute tõttu ära, toimub südasuviste merepidustuse Sail Tallinn raames rahvusvaheline purjeregatt, mis korraldatakse koostöös Tallinna, Klaipeda ja Szczeciniga. Kõik regatil osalevad laevad on Sail Tallinn merepeo ajal avatud rahvale tasuta külastamiseks ja uudistamiseks Vanasadama kruiisikaide ääres, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

Eesti suurim merepidu Sail Tallinn toimub 16.–18. juulini Vanasadama kruiisialal, Kalaranna kvartalis, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus. Sel aastal on pidustustele oodata rekordarv suuremõõtmelisi külalislaevu, kuuel laval astub kolme päeva jooksul üles kogu Eesti muusikute paremik ehk enam kui 70 bändi, avatud on välikohvikud, kaubandusalad ja kalaturg ning põnevaid merelisi ettevõtmisi jagub ohtralt kogu perele.

Jaga

Vaata ka:

Arnold Oksmaa

Nii Soomes kui Eestis lavalaudu vallutanud meelelahutustäht Arnold Oksmaa on Eestis tagasi.

Elu24-le avaldab Arnold Oksmaa, et alustas tööd pealinna Maximas, kus on juba nädala aega olnud …

eestloto

Eesti Loto annab välja KoroonaLoterii, millega võib võita koroonapassi või negatiivse testi.

AS Eesti Loto, mis on loteriide korraldamisega tegelev ettevõte, ning kuulub täielikult Eesti riigile, andis …

pildistamine

ADVOKAAT SELGITAB Kus võib pildistada ja kuidas neid pilte kasutada?

Pea igal inimesel on endaga kaasas salvestustehnika telefoni näol ning vahel tundub, et seda kasutatakse …

Maxima tootajad scaled

Maximas on sadu töötajaid, kes on ettevõttesse väga pikalt püsima jäänud

Suure hulga töötajate kõrval, kes on Maxima Eestis olnud juba 10 või 15 aastat, täitus …