Erakorralised uudised
mets

Erikomisjon arutab täna 22.05 loodusväärtuste kaitse ja kaitsvate metsade raie üle

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada loodusväärtuste metsas püsima jäämise üle.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul saadakse täna ülevaade, kas kaitstavatel aladel metsa raiudes jäävad kaitstavad loodusväärtused alles. „Praegu puudub usaldusväärne ülevaade, kui palju metsa on kaitse all. Samuti ei ole teada, millises mahus on kaitstavates metsades raiutud, sest ministeerium ega Keskkonnaamet seda infot ei kogu. Samas oleks see info oluline, et hinnata raiete mõju kaitstavatele metsadele,“ selgitas ta.

Riigikontrolli hinnangul ei ole Keskkonnaministeerium korraldanud kaitstavate metsade kaitset selliselt, et oleks tagatud nende metsade loodusväärtuste säilimine. Keskkonnaamet on lubanud kaitsealadel raieid, ilma et oleks teada, kui palju on juba toimunud raied koosmõjus mõjutanud kaitse eesmärke. Auditi käigus tellitud eksperditöö näitas, et piiranguvööndite ja hoiualade loodusväärtused on saanud vaadeldud juhtudel kahjustada. Riigikontroll juhtis juba 15 aastat tagasi avaldatud auditis tähelepanu asjaolule, et looduskaitset vajavate metsaelupaikade kaitse pole korraldatud viisil, mis tagaks nende soodsa seisundi. Enamik toona tõstatatud probleeme on endiselt lahenduseta.

Erikomisjoni istungile on kutsutud kliimaminister Kristen Michal, Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk, Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala, Riigikontrolli peakontrolör Ines- Metsalu Nurminen ning Riigikontrolli audiitorid Sigrid Rajangu ja Tuuli Rasso.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada