Wednesday , 22 September 2021
10470950 10203287183275013 2165365928779259364 o

Elu on Seiklus.

Elu on Seiklus.

 

Inimeste sünniõigus on olla õnnelik ja rikas. Mitte üheski seaduses ega isegi pühas raamatus ei ole kirjas, et inimesed peavad olema õnnetud ning vaesed. Uskumus, et õnnelikuks saamiseks tuleb palju pingutada ning raha teenimiseks on välja valitud vaid üksikud, on inimeste enda poolt omaks võetud alateadlikud tõekspidamised ning just see on põhjus, miks need meie käitumist juhivad, mitte see, et maailm on niimoodi üles ehitatud.

Kuidas võiks aga meie elu muutuda juhul, kui me asendaksime oma sõnavaras sõna “elu” sõnaga “seiklus”? Iga kord, kui sa räägid oma elust – on see siis hea või halb – räägid sa oma seiklusest. Aga oma seiklusi saame me ju valida. Kui sa lähed oma sõpradega Itaaliasse mägedesse matkama ning seiklema, siis sa ju planeerid selle ette. Sa ei sõida lihtsalt kohale ning ei ütle seal: “Eks näis, kuidas asjad lähevad … Kõik see sõltub välistest tingimustest ning teistest inimestest”. Ei, sa teed täpse plaani, kuhu sa lähed, mida sa teed, kellega kohtud, kui kaua kuskil aega veedad, kui suur on eelarve ja palju muud.

 

 

Täpselt sama saame me teha oma eluga. Me muudame oma elu seikluseks.

Kaks olulist tingimust

Et seda lihtsamaks teha, on hea endaga vaikimisi kokku leppida kahes asjas. Selleks ei ole vaja midagi muud kui vabaks lasta oma uskumustest ning hetkeks uskuda, et selles imelises maailmas on kõik võimalik.

Need tingimused on:
1) Aga mis siis, kui sinu elu ongi tegelikult seiklus?
2) Aga mis siis, kui sul ongi võime selle seikluse kulgu mõjutada?

Mõtle nüüd kogu oma elu peale uues valguses. Vaata eelnevat viit aastat ja tänast päeva ning küsi endalt, mida ma teeksin teisiti, kui need kaks tingimust oleks ka tegelikult täidetud? Mismoodi ma siis oma elu elaksin? Kas ma teeksin sama tööd, mis praegu? Kas ma elaksin samas kohas, kus praegu? Kas minu hobid oleksid samad, mis praegu?

Kui sa vastasid kõikidele nendele küsimustele jaatavalt, kuulud sa nende 5% inimeste hulka, kes elavad oma elu, vabandust, seiklust täiesti spontaanselt oma reeglite järgi. Sellisel juhul ei allu sa välistele tingimustele ning sa oled kindlasti õnnelik.

 

Kui sa aga vastasid kasvõi ühele küsimusele eitavalt, on aeg need tingimused reaalsusesse tuua.

Me saame elu muuta seikluseks

Sageli arvavad inimesed, et nad saavad õnnelikuks siis, kui mingisugune konkreetne tingimus saab täidetud. Üldjuhul on see seotud kas majandusliku seisuga või isiklike suhetega. Me teeme päevast päeva tööd lootes, et ühel hetkel oleme me töötanud nii palju, et meil on kogunenud varandust piisavalt ja nüüd võime olla õnnelikud. Sageli me isegi seostame selle õnnetunde mõnede väikeste asjade omamisega, mille poole me püüdleme. Kuid ma olen täiesti kindel, et teatud hetkel oma elus oled sa kogenud seda pettumust, mida sa tundsid, kui sa lõpuks ostsid selle asja ära … ja üllatus, üllatus … ei saanudki õnnelikuks. Mina igatahes olen seda korduvalt katsetanud. Näiteks oleme teinud uue auto nimel tööd kaks aastat ja sel hetkel, kui me sellesse autosse lõpuks istume, jah, valdab meid hetkeks küll võidurõõm, aga meie tegelikku õnneseisundit ei muuda see vähimalgi määral. Sest õnn on sisemine seisund, mis peegeldub seestpoolt välismaailma, mitte aga väliste asjade peegeldumine sisemaailma.

Jaga

Vaata ka:

alkohol

Koroonasulud tekitasid ÜKs miljon uut alkohoolikut

Poolteist aastat pärast esimeste koroonasulgude kehtestamist on Inglismaa alkohoolikute arv ligikaudu kahekordistunud, kasvades 1,5 miljoni …

minuaeg

19 raskust, mida edu saavutamiseks ületada

Sa pead tegema midagi sellist, mida mitte keegi teine ei tee. Midagi sellist, mis sind …

Faina Ranevskaja

9 tarka võrratu Faina Ranevskaja tsitaati

Üks 20. sajandi kõige silmapaistavatest näitlejatest on tuntud mitte ainult oma rollide eest teatris ja …

55905131 10220197085011988 94140619361878016 n

Isa ja poeg läksid kord mägedesse.

Isa ja poeg läksid kord mägedesse. Poeg lõi jala vastu kivi ära ja karjatas: „Ai!“ …