Wednesday , 26 January 2022
christmas g33e4d277d 640

Eestimaalane kulutab jõulukinkidele keskmiselt 154 eurot

Kui eelmisel aastal soetasid Eesti inimesed kingitusi keskmiselt 143 euro eest, siis tänavu on jõuluperioodi väljaminekud kasvanud 154 euroni, vahendab BNS.

Kõige populaarsemad kingitused on raamatupoodide ja ürituste kinkekaardid, praktilise väärtusega kingitused, näiteks sokid, padjad ja elektroonilised seadmed ning kingitused lastele, selgus Credit24 läbi viidud kliendiküsitlusest. Lisaks praktilistele kingitustele toodi küsitluses välja ka kodumaise käsitöö ja toodangu eelistamist kingitusena.

Veel kaks aastat tagasi oli jõulukingitustele kuluv summa keskmiselt 128 eurot. Eestimaa elanikud eelistavad teha kingitusi peamiselt oma sugulastele ja lastele. Kingituste esikolmikule järgnevad kosmeetika ja vitamiinid, spaade kinkekaardid ning muud ühise ajaveetmise võimalused. 9 protsenti vastanutest ütles, et kavatseb kingitustesse panustada 300 eurot või enam.

“Viimased aastad on toonud ka nihke inimeste käitumismustrites,” ütles Credit24 turundusjuht Annika Parm. “Kindlasti on siin mõju ka e-kaubanduse esiletõusul. Tervishoiukriis on pannud inimesed eelistama koduses keskkonnas tehtud e-oste.”

Võrreldes näiteks ameeriklastega, on eestlased tõeliselt tagasihoidlikud kulutajad. Agarad ostlejad USA-s plaanivad sel aastal kulutada jõulukingituste tegemisele keskmiselt 886 dollarit.

Jaga

Vaata ka:

timmer

KIRSTI TIMMER: Kui inimeste vahel on armastus ja austus, kõik on hästi, siis ei saa mitte kunagi mitte keegi kolmas üldse sinna suhte vahele tulla

Selgeltnägija Kirsti Timmer kirjutas oma blogis, miks tegelikult suhtes olevad inimesed endale uusi kaaslaseid leiavad. …

Tarokaart

Kolmapäev 26.01 Tarokaart on MÕÕDUKUS

Klassikaliselt käsitletakse mõõdukuse all Taro kaartide puhul hinge seisundit. Käsitluse all on lisaks sellele veel …

Tarokaart

Teisipäev 25.01 Tarokaart on SAUAD 5

Tänane päev suurendab konkureerimist inimeste vahel. See võib raskendada igapäevaste plaanide teostamist kui ka suhtlemist …

Tarokaart

ALKEEMIA NÄDALA TAROSKOOP 24.02-30.01-2022

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar) Nädala võtab kokku sauade kuus. Nüüd saad tunda edu …