Expand To Show Full Article
Edgar Kaskla: abieluvõrdsusega saavutame just sellise ühiskonna, mis Medvedevi kartma ajab | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Edgar Kaskla: abieluvõrdsusega saavutame just sellise ühiskonna, mis Medvedevi kartma ajab

EKRE esimees Martin Helme olla kuuldavasti lubanud Eestis korraldada „deliberaliseerimise“. Tundub, et temal ja ta järgijatel läheb vaja demokraatiateemalist kiirõppetundi.

Ühes nurgas mainib endine Vene peaminister, et Baltimaad kuuluvad ikka „neile“ ning alates 1991. aastast on Eesti, Läti ja Leedu üksnes „mänginud“ vabaduse mõistmisega. Teises nurgas seisavad Eesti poliitikud, kes tõepoolest panevad kahtluse all demokraatlikud printsiibid, väites, et valitsus ei tohiks nii valitseda ja et praegune valitsus on liigselt euroliiduga seotud ning kaitsma peab „meie“ väärtusi, mis ei tunnista näiteks EL-i „pealepressitavat“ samasooliste abielu.

Tuletagem meelde, mida tähendab demokraatia ja kuidas see värk tegelikult töötama peaks. Esiteks võtab demokraatia omaks põhimõtte, et enamus otsustab, ja kui enamust koguni pole, siis on pluraalsus ka vastuvõetav. Kui näiteks valimistel erakond enamust kätte ei saa, pannakse kokku valitsus, milles suurim erakond peab saama teiste erakondadega kokkuleppele, nii et valitsuserakondadel oleks 101 riigikogu kohast enamus. Nii on praegugi ja sellised koalitsioonid on olnud alati Eesti poliitika osa.

Loe edasi SIIT

Allika: epl.delfi.ee

Vaata ka:

Sõitsin bussiga, oleksin peaaegu juba jõudnud väljuda…

Sõitsin bussiga. Oleksin peaaegu juba jõudnud väljuda aga ikkagi jõudis see kuradi MUPO peale ronida. …