Monday , 24 January 2022
Screenshot 2021 10 24 at 14.07.13

Digiarengu asekantsleriks pürgib 11 inimest

Digiarengu asekantsleri ametikohale kandideerib 11 inimest. 

Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi digiarengu asekantsleri ametikohale välja 1. oktoobril, ühtlasi sai siis ka avalikuks, et senine asekanstler Siim Sikkut uuesti ei kandideeri.

“Mina uueks ametiajaks digiarengu asekantsleriks ehk riigi IT-juhina jätkamiseks ei kandideeri. Tulin viis aastat tagasi eeskätt üheks ametiajaks, sest olen alati arvanud, et digiarengu kiirelt muutuvas valdkonnas on mõistlik juhtidel vahetuda piisavalt tihedalt – et oleks värsket vaadet ja ärategemise hoogu,” kirjutas Sikkut oktoobri alguses sotsiaalmeedias.Asekantsler on Eesti digiühiskonna arengusuuna looja ja elluviimise vedaja, eeskätt digiriigi arengu, riikliku küberturvalisuse ja side alal, teatas riigikantselei.

Asekantsler on riigi IT-juht, kes suunab ja hoogustab digimuutusi ning seisab hea digiriigi korrashoiu eest. Tema sõnadel ja tegudel on kaalu nii riigi kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Sobival kandidaadil on magistrikraad või sellega võrdsustatud haridustase; vähemalt kolmeaastane info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna strateegilise arendamise ja eestvedamise või organisatsiooni juhtimise kogemus. Samuti oluliste muudatuste algatamise, juhtimise ning elluviimise kogemus, inglise keele oskus C1 tasemel ning kompetentsid vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile.

Eelistatud on kandidaat, kellel on väga hea arusaam valdkonna strateegia ning poliitika kujundamisest ja elluviimisest ning nii avalikus kui erasektoris töötamise kogemus.

Kandidaadilt eeldati riigisaladusele juurdepääsu loa olemasolu või valmisolekut selle taotlemiseks. Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on viis aastat.

Kandidaatide dokumendivoor toimub 27. oktoobril.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

272456063 10215905923479338 5451259423301966650 n 1

Mida tegid sina, et vaksimata inimesed saaksid koos sinuga teatrisse, kinno, kohvikusse? Mida tegid sina – tennisist, et kaitsta õilsat sportlast Serbiast? Mida…

Kirume, süüdistame Kaja, Kiike, poliitikuid, keda iganes, aga mida tegid sina, et kaitsta oma töökaaslast …

varro vooglaid 72938259 scaled

KÕNE MEELEAVALDUSEL – Varro Vooglaid: probleem seisneb selles, et meie üle valitseb röövlijõuk

Probleemiks pole mitte ainult see, et valitsuse energiapoliitika on ühes või teises aspektis ebaõnnestunud – …

GRETE GRIFFIN

2 LAPSE EMA GRETE GRIFFIN paljastas ilustamata kogu tõe

Grete Griffin ja tema USA jalgpallurist abikaasa Robert Griffin III naudivad juba mõnda aega elu …

sigade katk

Koroonaviirusega on maailmas lisaks inimestele nakatunud ka sead.

Koroonaviirusega on maailmas lisaks inimestele nakatunud paljud loomad, kaasa arvatud sead. Erinevalt inimestest aga koroona …