Esmaspäev , 26 veebruar 2024
drz UtbFfsFYVMQ unsplash

Coca-Cola: Joogimaailma ikooni sünnilugu

Coca-Cola on vaieldamatult maailma kuulsaim karastusjook, mille taga on põnev ajalugu ja saladuslikkus, mis kestab tänaseni. Kuidas sai ühest lihtsast retseptist ülemaailmne nähtus?

Esimesed sammud

Coca-Cola sündis 1886. aastal, kui Atlanta farmatseut Dr. John S. Pemberton loodud siirup segati süsihappegaasiga. Huvitav fakt on see, et Dr. Pemberton otsis tegelikult uut ravimit peavalude ja väsimuse vastu. Ta tõi retsepti kaks koostisosa, millest üks oli kookospähkli lehtedest saadav kokaiiin (mis hiljem asendati) ja teine koolapähklist saadav kofeiin. Sealt pärinebki nimi “Coca-Cola”.

Loe lisaks: Loe, mida Coca-Cola sinu kehaga teeb.

Jook muutub nähtuseks

Dr. Pembertoni äripartner Frank M. Robinson soovitas nime “Coca-Cola” ja kirjutas selle stiilse käekirjaga, mis on tänaseks saanud maailmakuulsaks logoks. Esialgu müüdi jooki kohalikes apteekides kui toonikut, millest sai kiiresti populaarne toode.

Pärast Dr. Pembertoni surma ostis Asa Candler äri ära ja alustas Coca-Cola reklaamimist laiemalt. See oli Candleri visionääride juhtimise all, et Coca-Cola alustas teekonda saamaks ülemaailmseks brändiks.

Saladuslik retsept

Coca-Cola retsept on juba üle sajandi olnud suureks saladuseks. Kuigi paljud koostisosad on avalikud, on mitmed teised koostisosad püsinud saladusena. Selle retsepti osa hoitakse kinnises seifis ja ainult mõned inimesed maailmas teavad täpset koostist.

Märkimisväärsed muutused

Läbi aegade on Coca-Cola teinud mõned olulised muudatused. 1985. aastal prooviti turule tuua “New Coke”, mis oli mõeldud asendama originaalretsepti. Tarbijate vastuseisu tõttu tuli ettevõttel aga originaalretsept taastada.

Coca-Cola lugu on tõestuseks sellest, kuidas üks lihtne idee, mille eesmärk oli leevendada igapäevaseid vaevusi, võib muutuda ülemaailmseks ikooniks. See on lugu ettevõtlusest, turundusest ja innovatsioonist, mis inspireerib põlvkondi.

Vaata ka:

henry co 3JFVNo4ukKQ unsplash

Nädala Hiina Horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Rott (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008) See nädal toob kaasa uusi võimalusi

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Jäär (21. märts – 19. aprill) Sellel nädalal on armastuse osas oodata kirglikke hetki. Kui

error: Sisu on kaitstud!