Esmaspäev , 26 veebruar 2024
riis jamuld

Avastage riisiterade võlu taimede kasvu jaoks

Riis on üks maailma kõige populaarsemaid toite, kuid seda ei kasutata ainult toiduks. Riisiterad on ka suurepärane väetis, mis võib parandada taimede kasvu ja tervist.

Riisiteradel on palju toitaineid, mis on taimedele olulised. Need sisaldavad lämmastikku, fosforit, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi ja muid mikroelemente. Need toitained on vajalikud taimede normaalseks kasvuks ja arenguks.

Riisiteradest saadav lämmastik on oluline taimede roheliste lehtede ja varte kasvuks. Fosfor aitab kaasa juurte kasvule ja arengule. Kaalium on oluline taimede vee- ja toitainete transpordiks. Kaltsium tugevdab taimede rakke ja struktuure. Magneesium aitab kaasa fotosünteesi protsessile.

Riisiteradest saadavad mikroelemendid on samuti olulised taimede kasvu ja tervise jaoks. Näiteks raud on oluline taimede klorofülli tootmiseks, tsink aitab kaasa taimede immuunsüsteemile ja mangaan aitab kaasa taimede fotosünteesile.

Riisiterasid saab kasutada väetisena mitmel viisil. Neid saab kasutada tervena või jahvatatult. Riisiterasid saab kasutada ka komposti valmistamiseks.

Riisitera väetise kasutamise viisid

  • Terved riisiterad: Terveid riisiterasid saab panna mulda taimede ümber. Riisiterad hakkavad lagunema ja vabastavad toitaineid taimede jaoks.
  • Jahvatatud riisiterad: Jahvatatud riisiterad saab lisada mullale taimede ümber. Jahvatatud riisiterad lagunevad kiiremini kui terved riisiterad ja vabastavad toitaineid taimede jaoks kiiremini.
  • Kompost: Riisiterad saab lisada komposti. Riisiterad lagunevad kompostis ja vabastavad toitaineid, mis on kasulikud teistele taimedele.
riis ja muld jpg

Riisitera väetise eelised

Riisitera väetise eelised hõlmavad järgmist:

  • See on looduslik ja keskkonnasõbralik.
  • See on odav ja taskukohane.
  • See on tõhus ja parandab taimede kasvu ja tervist.

Kuidas kasutada riisiterade väetist

Riisitera väetise kasutamiseks on oluline järgida mõningaid juhiseid:

  • Kasutage riisiterade väetist mõõdukalt. Liiga palju riisiterade väetist võib taimedele kahjustada.
  • Ärge kasutage riisiterade väetist happelises mullas. Riisiterad võivad happelist mulda veelgi happelisemaks muuta.
  • Ärge kasutage riisiterade väetist kuivadel aladel. Riisiterad vajavad niiskust lagunemiseks.

Kokkuvõttes on riisiterad suurepärane väetis, mis võib parandada taimede kasvu ja tervist. Riisiterade väetise kasutamine on lihtne ja tõhus viis oma taimede toitumise parandamiseks.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

26.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 1 liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 25.02.2024 kella

minuaeg.com uudised

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn 23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma

error: Sisu on kaitstud!