Tuesday , 28 September 2021
218652 680x450 horoscope wheel signs 650x430 1 600x397 2

Astroloogia ABC

Mis tolku on põhjalikust teadmisest, kui logiseb vundament. Teeme selgeks aine põhilised kandvad printsiibid, millele saab ehitada püsiva kogumiku teadmisi ja tarkusi. Millised on astroloogia põhilised algtõed? Astroloogia keskmeks on aeg.

Aeg käib ringi ning pole lineaarne – teate ju ütlust, et ajalugu kipub korduma. Nüüd teate põhjuslikku seost. Ajaga seonduvad nõnda paljud klisheelikud ütlemised, milles kõigis on iva olemas. Teine oluline tõde on mustrid. Nii elu kui astroloogia saab aset leida ainult mustrite abil. Kõikide punktide vahel on põhjuslik seos ja astroloogia on vahend nende punnide ühendamiseks. Juhuslikkust ei eksisteeri, eksisteerib ainult mõistmatus näha seoseid.
Mis on Hindu astroloogia?

Sanskriti keeles, sõna „Jyotish“, tähendab „valguse teadust“, mis viitab erilisele ja matemaatiliselt põhjalikule astroloogiavormile, mis pärineb iidsetest Hinduismi traditsioonidest. Vahel tuntakse seda Veedaliku astroloogia nime all, Jyoitish kirjeldab planetaarseid mustreid meie sünniajal, mis võivad anda väärtuslikke vihjeid meie elust. Läbi täpse analüüsi abil saame teada enda tugevused ja nõrkused, mis võimaldavad meil ära kasutada oma maksimaalset potentsiaali. Prognoosides muutuvaid trende ja perioode elus, suudame me teha õigeid valikuid. See annab pragmaatilise võimaluse tulla toime eluraskustega, andes meile julgust ja enesekindlust kõndida oma tõelisel eluteel, et luua endale edu, õnne ja harmooniat igal tasandil.

Hindu astroloogias on 27 tähekogumit ehk naksatrat, millest igal ühel on iseloomulikud omadused. Naksatrad jagunevad kaheteistkümne sodiaagimärgi vahel ära, mt igas sodiaagimärgis on 2,5 naksatrat. See annab seletust, miks ühes märgis asuvad inimesed on oma olemuselt väga erinevad. Hindu astroloogias on, sarnaselt lääne astroloogiale, 12 maja ja 9 planeeti. Nendeks planeetideks on – Päike, Kuu, Merkuur, Veenus, Marss, Jupiter, Saturn, Rahu ja Ketu. Uraanus, Neptuun ja Pluuto ei esine Hindu astroloogias, sest toonasel ajal polnud neid veel avastatud. Lisaks on tegemist generatsiooniliste planeetidega, mis ei mõjuta meie igapäevast isikliku elu.
Erinevuseks lääne ja ida astroloogia vahel on planetaarsete ajajoonte olemasolu ehk dasa süsteem. Dasad on planetaarsed ajajooned, mil teatud planeet kontrollib inimese elus sündmusi ja olukordi. Dasad esinevad ainult Hindu astroloogias ja seetõttu on tegemist väga unikaalse ja omapärase süsteemiga, mis võimaldab teha täpsemaid ja konkreetsemaid prognoose ja järeldusi. Lisaks dasa süsteemile, esineb Hindu astroloogias erinevad „vargad“ ehk eritähenduslikud sünnikaardid. Neid on täpsemalt 16 erinevat kaart, mis tähistavad isiku elus erinevaid eluvaldkondi – abielu, karjäär, haritus/haridus, mugavused jne. Täpsemalt kirjeldan erinevaid „vargasi“ oma valmivas raamatus.

Lääne astroloogia vs Hindu astroloogia?
Jyoitish on märksa erinev astroloogiline süsteem. Hindu astroloogia kasutab „sideerilist“ sodiaagisüsteemi, mis baseerub fikseeritud ja vaadeldavatel tähekogumitel, mida me näeme taevas. Lääne astroloogia baseerub troopilisel sodiaagisüsteemil, mis ei ole fikseeritud ega vaadeldavad, vaid sõltuvad Päikese positsioonist taevas. Sideerilises sodiaagis on märgid jagatud kahekümne seitsmeks tähtede grupiks, kui troopilises sodiaagis on liikuvad märgid.

Kuna maa pöörleb oma teljel, esinevad pööripäevad, mil rahvakeeli muutub aastaaeg. Sodiaak ehk siis tähtkuju liigub 1/60 kraadi aastas tänu sellele. Selle tõttu praegune suhteline/liikuv tähtkuju on liikunud terve tähtkuju võrra määratud tähtkujust. Sellepärast võib su päikesemärk olla ühe võrra tagapool Hindu astroloogias, kui seda oli Lääne astroloogias. Täpsemalt erineb Lääne astroloogia Hińdu astroloogiast 24 kraadi võrra.
Hindu astroloogias me ei määratle inimest tema päikesemärgi järgi, vastukaaluks lääne astroloogiale. Hindu astroloogias , me alustame lagnast ehk tõusumärgist, milles Päike tõusis ida horisondil sünniajal. See määratleb ära planeetide suhestumise kaardis ja annab vihjeid isiku iseloomu, füüsiliste parameetrite ja olemuse kohta.
Hindu astroloogias on kasutusel „terve märgi süsteem“, kus iga märk ja maja on täpselt 30˚. Seega ei saa olla ühes märgis mitu maja, mida me tihti näeme lääne astroloogia troopilises sünnikaardis.

Jaga

Vaata ka:

holding hands 1149411 640

Kui partnerid suudavad ületada teineteisele etteheidete tegemise spiraali ja ei lähe lahku, aga…

Kui partnerid suudavad ületada teineteisele etteheidete tegemise spiraali ja ei lähe lahku, siis ootab neid …

baby 1151345 640

Lugeja küsib: Mida teha kui astraalolendid lapsi ründavad?

Küsin arvamust. Mul on kummaline olukord oma vanima 5-aastase lapsega. Tal on praeguseks 4 korda …

charcuterie 338498 640

Liigsöömine, ülekaalulisus ja selle vaimsed põhjused

Ehkki esmapilgul võib tunduda, et ülekaalulisuse põhjuseks on liigsöömine, võib tegelik olukord olla mõnevõrra keerukam. …

kurb.minuaeg

Miks paarisuhted lagunevad üha sagedamini?

Tasakaalustamata paarisuhte kooshoidmine on täna palju raskem, kui see oli meile eelnevatel põlvkondadel. Meie vanemad …