drew coffman llWjwo200fo unsplash

Abielusõrmuse kandmise tavad üle maailma: erinevused ja sarnasused eri kultuurides.

Maailmas on erinevad traditsioonid ja kombed seoses abielusõrmustega ning sõrmuse kandmise viis võib erineda erinevate maade ja rahvuste vahel. Siin on mõned näited:

  1. Lääneriigid: Paljud Lääne maad, sealhulgas Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia ja paljud Euroopa riigid, kannavad abielusõrmust vasakul nimetissõrmel. Kui abiellujad vahetavad tavaliselt rõngaid tseremoonia ajal, kantakse neid sõrmusesõrmel pärast pulmi.

  1. Idamaad: Mõnes Aasia riigis, nagu India ja Pakistan, kannab naine tavaliselt abielusõrmust paremal käel, samal ajal kui mees kannab seda vasakul käel. Siiski võib see erineda ka regiooniti.

  1. Ortodoksne kristlus: Mõned ortodoksi kristlikud kogukonnad, näiteks Venemaa ja Kreeka, kannavad abielusõrmust paremal käel, kuni pärast laulatusetseremooniat, mil need liigutatakse vasakule kätte.Juudid: Juudi traditsioonid võivad varieeruda, kuid paljud juudid kannavad abielusõrmust paremal käel. Tseremoonia ajal kantakse rõngast vasakul käel ja seejärel liigutatakse paremale kätte.

  1. Islam: Islamis pole abielusõrmuse kandmiseks kindlat reeglit. Mõned moslemid kannavad seda, teised mitte.

Need on vaid mõned näited sellest, kuidas abielusõrmuste kandmise tavad võivad erinevates kultuurides ja religioonides varieeruda. On oluline märkida, et need traditsioonid võivad ajas ja piirkonniti muutuda ning inimesed võivad valida vastavalt oma isiklikele eelistustele, kultuurilistele tavadetele ja uskumustele, milliseid sõrmusi nad kannavad ja millisele sõrmele neid panevad.

Vaata ka:

roolijoodik

17.06.24 Ööpäeva tabati 27 alkoholi või narko tarvitamis tunnustega sõidukijuhti.

Eile 17.06.24 toimus 8 liiklusõnnetust, neist  tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

18.06.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Surma sai 37-aastane naine

Eile 17.06.24 toimus 8 liiklusõnnetust, neist  tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.