Konkurentsiameti hinnakontrolli osakonna juhataja Kertu Saul ütles Maalehele, et tänavu jaanuaris on kaugkütte uue, kallima lõpptarbijahinna kooskõlastamise otsus tehtud 12 võrgupiirkonnas üle Eesti ning tootmishind kooskõlastatud kahel juhul: Vinni alevikus ja Paides. Veel 17 piirkonnas on sooja kõrgema hinna kooskõlastamine ametnikel praegu käimas.
Mis sellist sooja hinnarallit põhjustab? Konkurentsiameti selgitusel sõltub kaugkütte hind olulises osas soojuse tootmiseks kasutatava kütuse liigist. Seetõttu on soodsamad ja sel kütteperioodil ka selgelt stabiilsemad soojuse hinnad piirkondades, kus põhikütusena on kasutusel tahkekütused – hakkpuit või turvas.
“Suurimad hinnatõusud on 100 protsenti gaasist soojust tootvates võrgupiirkondades, aga ka neis, kus gaasi osakaal soojuse tootmisel jääb näiteks ühe kolmandiku juurde,” märkis konkurentsiameti avalike suhete juht Maarja Uulits. “100 protsenti põlevkiviõlist soojust tootvates võrgupiirkondades on hinnatõus jäänud sel kütteperioodil märksa väiksemaks.”
Puiduhakkest sooja tootmine on seni küll soodsam, võrreldes gaasi ja põlevkiviõliga, aga ka selle kütuse hind on kerkimas.
Loe edasi SIIT
Allikas. Maaleht