Pingeolukorras alguse saavast halvast harjumusest võib kujuneda eluaegne sõltuvuskäitumine, mis muutub mõnikord terviseriskiks. “Lapsele tuleb selgitada, millised on tema käitumise tagajärjed ja pakkuda abi asendustegevuste leidmisel,” soovitab Tallinna Südalinna kooli kooliõde Elis Singh Sunar.
Sundkäitumuslikest halbadest harjumustest levinuim on küünte närimine, mida esineb pea igas vanusegrupis alates väikelastest lõpetades päris eakate inimestega. “Vanemate jaoks on see ebameeldiv avastus, kui selgub, et laps närib küüsi,” tõdeb kooliõde Elis Singh Sunar. Ta rahustab kohe, et paanikaks põhjust pole, sest küüned ise organismi sattudes midagi paha ei tee, inimene on suuteline küüsi läbi seedima.
“Siin on aga muud terviseriskid, mis võivad tagajärjeks tuua tõsiseid haigusi, sellepärast tuleb aidata lapsel närimiskombest vabaneda. Esiteks pole käed, küüned ja küünealused tavaliselt puhtad. Niisiis on võimalus nakatuda erinevatesse viirushaigustesse, käte kaudu võivad suhu sattuda ka sooleparasiidid.
Loe edasi SIIT
Allikas Delfi.ee