Politsei asus uurima kolme juhtumit, kus pangatöötajatena esinenud kelmid petsid oma ohvritelt välja üle 10 000 euro, vahendab BNS.
Neljapäeval sai politsei teate, et 25. oktoobril helistas Kesklinnas elavale 70-aastasele mehele vene keelt kõnelev mees, kes tutvustas end Swedbanki turvatöötajana ja teatas, et avaldaja nimele keegi võttis keegi laenu summas 5100 eurot.
Helistaja käskis mehel minna Smart-ID abil oma arvele ja küsis kasutajatunnust, mille mees ka ütles.Siis saadeti mehele mingid numbrid, mida ta kinnitas PIN1 ja PIN2-koodiga. Telefonivestlus kestis kaks tundi ja hiljem kontrollis mees oma pangaarvet ning avastas, et tema arvele oli laekunud 5100-eurone laen firmast Bondora AS summas, millest 5000 eurot oli üle kantud tundmatule inimesele.
Samal päeval sai politsei teate, et 15. oktoobril helistati 21-aastasele Haaberstis elavale naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja taheti teada, ega avaldaja ei ole teinud hetkel ülekannet. Helistaja selgitas, et parajasti püütakse kinni pidada pangas töötavat kelmi. Hiljem helistati naisele korduvalt uuesti, küsiti tema isikukoodi, nime ja perekonnanime ning elu- ja töökohta. Naine andis ka enda internetipanga kasutajatunnuse ning vastavalt juhistele kinnitas tehingud Smart-ID PIN-koodidega, mille tulemusena võeti tema nimele Bondora AS-ist 10 000-eurone laen ning arvelt kanti mujale üle 5200 euro.
Neljapäeval laekus ka teade, et 22. oktoobril helistati Lasnamäel elavale 61-aastasele mehele, esitleti ennast Swedbanki töötajana ja teavitati meest tema pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Nende peatamiseks pidi avaldaja edastama enda isikukoodi ja internetipanga kasutajatunnuse. Seejärel paluti mehel kinnitada Smart-ID abil toiminguid, mida mees vastavalt juhistele ka tegi. Selle tulemusena võeti mehe nimele Bondora AS-ist laenu üle 2100 euro, millest 2000 eurot laekus mehe pangakontole. Mees pöördus kiiresti panka ja edasised tehingud õnnestus ära hoida. Kelmusega tekitatud kahju on üle 100 euro.