>
Erakorralised uudised
Paks poiss 1

UURING! Eesti lapsed on ÜLEKAALULISED!

Eestlaste keskmine kehamassiindeks on viimase 20 aastaga kasvanud ja esimese klassi laste seas on ülekaalulisi lapsi võrreldes sajandi algusega kolm korda rohkem. Erinevad uuringud osutavad, et Eesti inimeste kosumise taga on jõukuse kasv, valglinnastumine, aga ka erinevused vanemate haridustasemes.

 

Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul on praeguseks maailmas rasvunuid enam kui alakaalus inimesi. See tähendab, et liigse kehakaalu ning sellega seotud tervisehädade probleem on globaalne,” ütleb tervise arengu instituudi (TAI) teadur Rainer Reile. Ta lisab, et kui OECD riikides on umbes iga viies inimene rasvunud, siis Eestis on 40-aastastel inimestel rasvumise tõenäosus peaaegu sama suur ehk 19 protsent

 

“Seega on Eesti muu maailmaga kehakaalu probleemi ulatuses pigem sarnane kui erinev, ning mujal avaldatud prognoosid kohaldatavad ka meile,” tõdeb ta.

 

“Kui vaadata ülekaaluliste laste protsenti, siis Põhja-Euroopa lastest on meil ülekaalulisi natuke rohkem.”

Loe pikemalt edasi: Novaator.err.ee

 

 

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

18.04.25 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 4 inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist 1 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 7 alkoholi või narko tarvitamistunnustega

love 2331486 960 720 576x560 1

Armastuse Horoskoop – Reede, 18. aprill 2025

Jäär (21. märts – 19. aprill)Jäära jaoks on täna armastuses päev, mis pakub uusi algusi