„Käisin teisipäeval Võru haiglast poega ära toomas, sest armee saatis ta sinna mandlioperatsioonile. Operatsioon toimus päeval, aga õhtul tahtsid nad temast hoolimata operatsiooni üsna rängast kulust ja vereköhimisest lahti saada. Raviarst seletas, et tavaliselt jäetakse sellised järgmise päevani, aga neil ei ole seal öövalvet!“ kurjustab tartlane Egert Võrus asuva Lõuna-Eesti haiglaga.
Egerti sõnul seisis pojal ees juba ammu plaanis olnud mandlioperatsioon, kuid paraku lükkus see koroonapandeemia esimese laine ajal edasi. Kaitsevägi lubas noormehe lõikuse ajaks ja sellest taastumiseks teenistusest vabaks. Ta sai loa kodus kosuda. Ehkki operatsioon kulges raskelt ja venis pikale, kutsuti Egert pojale Võrru autoga järele. „Meil on loomulikult arstid öövalves, kirurg, anestesioloog, sisearst, naistearst, kuid päevakirurgia osakonnas öövalvet kindlasti ei ole,“ ütleb Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask. „Tänapäeval tehakse enamik operatsioone ja väga palju erinevaid lõikusi päevakirurgias. See on ka meie haiglas päris suur maht, kasvõi näiteks ortopeedilised operatsioonid.“
„Kui on vajadus, siis saab patsiendi kindlasti jätta haiglasse jälgimisele ja seda vajadust hindab raviarst,“ jätkab Vask. „Mandlioperatsioonijärgselt ei ole verejooks mingi harv tüsistus, sest mandlioperatsioonil haavu ei õmmelda. Seal suuri veresooni ei ole ja veri hüübib haavades ise. Aga loomulikult võib verejooks mõne inimese ära ehmatada, kuid eluohtlikku verejooksu kindlasti ei teki. Kindlasti annab raviarst operatsioonijärgselt juhtnöörid, kuhu pöörduda, sest ka kodus võib pärast mandlioperatsiooni tekkida verejooks.“
„Arst rääkis, et parem, kui ma viiks ta Tartusse, mitte kuhugi maale, sest Tartus on arstiabi omast käest võtta,“ jätkab Egert.
Loe edas SIIT
Allikas Õhtuleht