Monday , 25 November 2024
Erakorralised uudised
kristjan jaani

SiseministerSiseminister seadusemuudatusest: kedagi ei hakata kodunt ära viima

Siseminister Kristian Jaani rõhutas teisipäeval ETV saates “Esimene stuudio”, et jutt, nagu annaks kavandatav nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muudatus politseile õiguse haigestunud inimesi jõuga kodust ära viia, on valeinfo ning selle levitamine pahatahtlik.

 

“Ei hakata kedagi kodust ära viima ja ei teki ka kusagil selliseid õiguseid politseile,” toonitas Jaani. “Sellist infot viljeldakse sotsiaalmeedias palju. On vaja vaid üksikuid eestvedajaid ja forsseerijaid, nendega minnakse kaasa. Neil uudistel pole tõepõhja. Politsei ei saagi väga palju uusi volitusi juurde.”

 

Ta selgitas, et seadusemuudatus annab terviseametile õiguse pidada kinni nakkushaigust põdev inimene, kes piirangutest ei hooli ja haigust levitab, ning toimetada ta tagasi koju. Terviseamet võib selleks volitada ka politsei, kes vajadusel võib algatada väärteomenetluse, kui inimene tahtlikult ja teadlikult piiranguid rikub.

Jaani kinnitas, et meeleavaldajate eestvedajad on politseile teada ja nendega hoitakse kontakti. Alati aga ei pruugi nad aru saada, millist vastutust nad tegelikult kannavad.

 

Ta ütles, et korrakaitseseadus annab politseile juba praegu palju õigusi ning kui neid kuritarvitataks, poleks ka usaldus politsei vastu nii suur.

Jaani ütles, et kui möödunud seadusel NETS-i muudeti, oli eesmärgiks, et ametkondade kaasamiseks tervisealase hädaolukorra puhul ei peaks välja kuulutama eriolukorda ja nimetama sellele juhti, kes ainuisikuliselt saaks piiranguid kehtestada.

 

Seepärast saabki nüüd kõik hädaolukorraga ära lahendada, aga politsei kaasamine sellesse protsessi on väga bürokraatlik olukorras, kuis kõik õigused toiminguid teha on üksnes terviseametil, kes peaks ohjama kriisi, ent mitte tegelema järelevalvega. Just tervisealase ohuolukorra järelevalve saakski politsei seaduse muutudes oma käsutusse, kui terviseamet seda neile delegeerida soovib.

 

Ta tõdes, et kuldset keskteed piirangute järgimise tagamisel ja seejuures agressiooni mitteprovotseerimisel on raske leida, mida politseitegevuste juht peab aga otsima.

“Täna on see leitud,” ütles Jaani. “Politseiriigis poleks ühtegi meeleavaldust kunagi lubatud. Eesti on riik, kus on politsei, mida kõrgelt usaldatakse.”

Ta leidis, et poliitikute poolt on olukorra ärakasutamine ja hirmu külvamine ajal, mil inimesed on piirangutest väsinud, tüdinud ja kurnatud, taunitav.

Allikas. Keksnädal

Vaata ka:

talv minuaeg.com 1

OLULINE: Püsiv lumesadu on Viljandi-, Jõgeva-, Järva- ja Pärnumaal teeolud kohati väga keeruliseks muutunud

Viljandi-, Pärnu-, Järva- ja Jõgevamaal on püsiva tiheda lumesaju tõttu teeolud väga keerulised. Lumesaju viirg

Mihkel Nestor SEB

Tööturg eirab majanduslanguse gravitatsiooni

Olud tööturul on majanduslangusele vaatamata püsinud töövõtja vaatevinklist head. Seetõttu võib eeldada, et majanduskasvu taastudes,