„Politsei tegi kindlaks kolm tol hetkel välismaal viibinud isikut, kes olid sõnumi saatmiseks kasutatud varikonto taga. Neist kahega on politsei Eestis suhelnud ning saanud kinnitust, et saadetud sõnumis olnud ähvarduse täideviimise ohtu ei ole,“ ütles Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit. „Kuna puudub alus arvata, et sõnadele järgneksid reaalsed teod, ei algatatud selles juhtumis süüteomenetlust,“ lisas ta.
Tegu on 1949., 1974. ja 1988. aastal sündinud meestega, kellest osa on varem karistatud varguste, kakluste ja lähisuhtevägivalla eest.
„Kui inimest veebis või ka omavahelises vestluses ähvardavalt kõnetatakse ja inimene tunneb ohtu enda elule ja tervisele, tuleb sellest alati politseile teada anda. Juba fakt, et inimene pöördub politsei poole, näitab, et ta tunneb ennast saadud sõnumitest häirituna,“ selgitas Saarniit. „Politsei ülesandeks ongi seejärel juhtunu asjaolud kindlaks teha ning kindlasti kontrollime asjaolusid ka juhul, kui kriminaalmenetlust ei alustata. Tapmise, tervisekahjustuse tekitamise või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamine on karistatav siis, kui sellega kaasneb reaalne oht või on inimesel alust arvata, et ähvardus võidakse ellu viia.“