Tulevikus ei peaks politsei enam varalise kahjuga liiklusõnnetuste pärast välja sõitma isegi juhul, kui õnnetuse osapooled süüdlases kokkuleppele ei jõua, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
Siseministeeriumis valminud seaduseelnõu väljatöötamiskavatsus jätaks kindlustusandja jaoks vajaliku tõendite kogumise inimeste endi teha.
Kui liiklusõnnetuses keegi viga ei saa, aga autod on rikutud, võivad inimesed ise otsustada, kes süüdi on. Kui kokkuleppele ei jõuta, tuleb kutsuda politsei. 2019. aastal tegi politsei varalise kahjuga liiklusõnnetuse sündmuskohale 15 010 väljasõitu. Ligi 3000 korda alustati süüdlase väljaselgitamiseks väärteomenetlust.
Värskelt välja käidud plaaniga loodab siseministeerium politsei ressursse säästa. Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles, et tulevikus ei peaks politseid kutsuma ka juhul, kui õnnetuse asjaosalised eri meelt jäävad.
“Siis on oluline see, et tuleks teha pildid, koguda kokku osapoolte andmed ja need hiljem edastada kindlustusandjale. See tähendaks seda, et sündmuskohal ei ole vaja oodata politseid, inimesed ei pea vaidlema ja üksteist süüdistama, vaid saavad kohe asuda tõendite kogumise kallale ja liikluse oluliselt kiiremini vabaks teha,” rääkis Loigo.
Liiklusjurist Indrek Sirk ütles, et politsei ei peakski kõiki plekimõlkimisi menetlema, kuid politseid on tarvis tõendite kogumiseks.
“Mida on kindlasti vaja, on see, et me suudaks kiiresti tõendeid koguda. Ja ükski erafirma ei suuda kiirersti minna sündmuskohale ja hankida vajalikud tõendid, mis kiiresti hävinevad. Ütlusi saab hiljem võtta, aga fotosid, skeeme, jälgi ei saa hiljem võtta,” rääkis Sirk.
Politseil poleks kohustust välja sõita ka juhul, kui inimesed ikkagi otsustavad hädaabinumbrile helistada.
Allikas. BNS