Tallinna gümnaasiumid jäävad distantsõppele ning põhikoolidele pakutakse distantsilt loovõppetegevust, edastas rahvusringhäälingu uudsteportaal.
Tallinna linn ja pealinna munitsipaalkoolide juhid otsustasid neljapäeval krisiikoosolekul, et gümnaasiumid jäävad distantsõppele ning põhikooli õpilastele pakutakse järgmisel nädalal distantsilt loovõppetegevust, ütles saates “Ringvaade” Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
“Kuna gümnaasium on juba praegu distantsõppel, pole mõtete seda lammutada. Põhikooli osas tegime otsuse, et ka põhikoolid peavad pakkuma distanstil tegevust, loovõppetegevust, mis ei ole päris klassikaline õppetegevus, aga samas säiliks kooli ja õpilaste vahel kontakt. Nädala jooksul õpilastega kontakt säilib, see ei ole koolivaheaeg, samas õpetegevus täies mahus ei ole võimalik pakkuda,” rääkis Kõlvart
Kõlvarti sõnul jätkavad pealinna HEV-koolid jätkavad kontaktõppes, igasugused konsultatsioonid ja järeleaitamistunnid on samuti võimalikud ka kontaktis.
Kõlvart märkis, et valitsuskommunikatsioon on viimastel nädalatel olnud puudulik ning otsuseid tehakse jooksvalt ning neid esitatakse arusaamatuna.
“Otsused ei pea olema 100 protsenti õiged või adekvaatsed, aga nad peavad olema väga selged. Praegune olukord on päris piinlik. Tuleb lihtsalt inimeste ees vabandust paluda. Ka Tallinn oli sellega seotud – algul oli sõnum, et tuleb koolivaheaeg ja see oli selge. Nüüd me pidime koolijuhtidega tegema uue kiire otsuse,” lausus Kõlvart.
Sõnumite segasust tingib tema sõnul ka olukorra keerulisus. “Ka üldine olukord on selline. Ühest küljest saavad inimesed aru, et midagi on vaja teha, aga teisest küljest on piirangud ebapopulaarsed, keegi neid ei soovi. Ma arvan, et kriisiolukorras on sama tähtis kriiskommunikatsioon, sõnumite ja otsuste sisu,” ütles Kõlvart.
Kõlvarti sõnul on üks probleem, et omavalitsuste juhid, näiteks Tallinna ja Tartu linnapea, pole piisavalt kaasatud.
Kõlvarti sõnul on vaja nii selgeid otsuseid kui mitmeetapilist plaani, mida pragu valitsusel ei tundu olevat. “Praegu on kahjuks nii, et täna otsustame, homme kommunikeerime ja kahe-kolme päeva jooksul tuleb kolm-neli erinevat sõnumit, mis on absoluutselt ebaselged,” rääkis Kõlvart.
Allikas: https://www.bns.ee