Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern:
Riigikohtu otsus kinnitab, et poliitika ja äri kokkupuutepunktides ei ole kohta mistahes hämaratele või kuritegelikele skeemidele – õiguskaitseasutused näevad need läbi ja toovad õigusemõistmiseks kohtu ette. Meil on hea meel, et Riigikohus andis mõjuvõimuga kauplemise kohta selgeid sõnumeid ja suuniseid. Need annavad õiguskaitseasutustele juhiseid ka edasiseks korruptsioonivastaseks võitluseks.
Selles kriminaalasjas jõudis maakohus esmalt teistsuguse õigusliku hinnanguni, sest ei pidanud kaudseid tõendeid süüdimõistmiseks piisavaks. Nii ringkonnakohus kui ka Riigikohus jõudsid aga tõendite hindamisel selgele ja prokuratuuriga samale seisukohale – Hillar Teder ja Mihhail Korb olid omavahel kokku leppinud, et vastutasuks erakonna rahalise toetamise eest kasutab Keskerakond Porto Franco servituudiküsimuse lahendamiseks mõjuvõimu Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti üle.
Õiguslikud vaidlused mitmes kohtuastmes ja kohtunike erinevad seisukohad ilmestavad veenvalt, kui keeruline on peitkuritegude kohta tõendite kogumine ning et tihti tulebki süüdistust tõendada kaudsete tõenditega. Tallinna Ringkonnakohtu ja Riigikohtu seisukohad kinnitavad, et kui kogutud on küllaldaselt kaudseid tõendeid ja sündmuste käigu saab nende põhjal taastada, on ka sellisel juhul võimalik korruptsioonikuritegusid tõendada. See on oluline, sest ükskõik kui hästi keegi oma tegu varjata püüab, peab korruptsiooni suhtes valitsema nulltolerants. Mitte kellelgi ei tohi suhtluses riigi või kohaliku omavalitsusega tekkida teiste ees ebaausat eelist seetõttu, et ta kedagi tunneb või rahaliselt toetab.
Seetõttu on prokuratuuri hinnangul igati põhjendatud, et Riigikohus karistas Keskerakonda miljoni euro suuruse rahalise karistusega, Hillar Tederit ja Mihhail Korbi tingimisi vangistustega.