Thursday , 28 November 2024
Erakorralised uudised
cranesbill 3486833 1280

Millised on kõige levinumad kannikese kasvatamise vead?

1. Vale kastmine

Kastmine on üks olulisemaid aspekte kannikese hooldamisel. Kõige levinum viga on liigne kastmine, mis võib põhjustada juurte mädanemist. Kannikese juured on tundlikud ja ei talu pidevat niiskust. Teine probleem on ebapiisav kastmine, mis põhjustab lehtede närbumist ja õitsemise katkemist.

Lahendus: Kastke kannikest altpoolt, asetades poti veega täidetud alusele umbes 15–20 minutiks. Seejärel eemaldage liigne vesi. Veenduge, et muld oleks kergelt niiske, kuid mitte vettinud.

2. Vale valgus

Kannike vajab eredat, kuid kaudset valgust. Liiga otsene päikesevalgus võib põhjustada lehtede põletusi, samas kui valguse puudus takistab õitsemist ja muudab taime nõrgaks.

Lahendus: Asetage kannike idapoolsele aknalauale või kasutage hajutatud valgust. Talvekuudel võib abi olla kunstlikust kasvatusvalgustusest.

3. Ebasobiv temperatuur ja õhuniiskus

Kannikesed eelistavad sooja ja ühtlast temperatuuri vahemikus 18–24 °C. Järsud temperatuurimuutused ja külm tuuletõmbus võivad taimele kahju teha. Samuti ei talu kannike liiga kuiva õhku.

Lahendus: Hoia taim eemal akendest, mis võivad talvel külma õhku sisse lasta. Kasuta vajadusel niisutajat või aseta poti kõrvale veega täidetud anum, et õhuniiskust suurendada.

4. Sobimatu muld ja väetis

Kannikesed vajavad kerget ja õhurikast mulda, mis laseb liigsel veel kiiresti ära voolata. Tihe ja savine muld võib põhjustada juurte lämbumist. Lisaks on levinud viga vale väetise kasutamine – kas liiga palju või valel ajal.

Lahendus: Kasuta spetsiaalselt kannikestele mõeldud mulda, mis sisaldab turvast ja perliiti. Väeta taime mõõdukalt, kasutades madala lämmastikusisaldusega väetist iga paari nädala tagant aktiivse kasvu ja õitsemise perioodil.

5. Lehtede niisutamine

Kannike lehed on kaetud peene karvkattega, mis ei talu niiskust. Kui vesi satub lehtedele, võivad need muutuda pruuniks ja haavatavaks seenhaigustele.

Lahendus: Vältige lehtede pritsimist ja kastke taime ainult juurestiku kaudu. Kui lehed siiski märjaks saavad, kuivatage need õrnalt pehme lapiga.

6. Ümberistutamise viivitamine

Kannikesed vajavad ümberistutamist iga paari aasta järel. Üks levinumaid vigu on taime liiga pikaks ajaks vanasse potti jätmine, mille tulemusel muutub muld toitainetevaeseks.

Lahendus: Istutage kannike ümber, kui märkate, et ta kasvab aeglasemalt või kui muld tundub kokkukuivanud. Kasutage veidi suuremat potti ja värsket mulda.

Kokkuvõtteks

Kannike on küll tundlik taim, kuid selle kasvatamine võib olla väga rahuldustpakkuv, kui vältida levinumaid vigu. Õige kastmine, sobiv valgus ja korralik hooldus tagavad, et teie kannike õitseb rikkalikult ja rõõmustab teid pikka aega. Pühendudes nendele lihtsatele põhimõtetele, saate nautida oma kannikese ilu aastaringselt.

Vaata ka:

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 27.–28. novembrini 2024

Tallinn 27. novembril kell 12.45 teavitati häirekeskust, et Kristiines Kuldnoka tänaval põleb suurem prügikonteiner. Lilleküla

dr Kaire Aadamsoo

Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku konverentsil osaleb 800 inimest

Regionaalhaigla psühhiaatriakliinik korraldab sel reedel, 29. novembril juba XVI sügiskonverentsi, kuhu sel aastal ootame rekordilist