Riigikantselei tõi koostöös Transpordiametiga riskijuhtimise päevale kokku riigiteede hooldajad, et aidata kaasa nende kriisideks valmisolekusse ning õppida varasematest kogemustest.
Riskipäeva jooksul anti ettevõtetele põhjalik ülevaade võimalikest ohtudest, valdkondlikust õigusloomest ning riigi ootustest kriisiolukordade lahendamisele. „Pole kriisi, mis mõjutaks ainult ühte valdkonda. Pea iga kriisi lahendamisel on teedevõrgustik kesksel kohal, mis peab toimima kui heas korras vereringe. Läbitavad teed loovad eelduse viia kriisis toitu ja ravimeid kuhu vaja ning tagavad politseile, päästele ja kiirabile kiire ligipääsu abivajajateni,“ ütles riigisekretär Taimar Peterkop.
Koos riigiteenistujate ja ekspertidega arutleti kriisideks valmisoleku ja ennetamise võimalusi. Riskijuhtimise päeval rõhutati ka varasemate kriiside kogemustele. Kõige äärmuslikum näide on endiselt Padaoru juhtum, mis tõestas kui oluline on operatiivne suhtlus, koostöö eri ametkondade ning kohaliku omavalitusse vahel ja varasem valmisolek kriiside lahendamiseks.
„Riigiteede korrashoid on kriitilise tähtsusega elanikkonna turvatunde ja igapäevase elukorralduse tagamisel. Oluline on, et selleks on teehooldajad koos riigiga üheskoos valmis,“ lausus Transpordiameti teehoiuteenistuse direktor Janno Sammul. „Samuti on oluline, et meie valmisolek tugineks reaalsetel ressurssidel ja võimekusel.“
Riigikantselei on riskijuhtimise päevi ettevõtjatele korraldanud alates 2021. aastast, kus varasemalt on käsitletud vee-ettevõtete, kaugkütteettevõtete, apteekide ning toidu- ja pangateenuste valmisolekut kriisideks. Tänavu oli see juba kolmas riskipäev elutähtsa teenuse osutajatele – aasta alguses korraldati sarnased päevad perearstidele, side- ja elektriettevõtetele.