1. Suhtlemisprobleemid:
- Krooniline arusaamatus: Kui teie ja teie partner ei suuda efektiivselt suhelda ja pidevalt arusaamatusi tekib, on see märkimisväärne riskifaktor.
- Vaenulik suhtlus: Sagedased vaidlused, kriitika, solvangud ja emotsionaalne väärkohtlemine viitavad sügavale lõhele teie suhtes.
- Kooselu vähenemine: Kui te ei suuda leida ühiseid teemasid vestluste jaoks, veedate vähe aega koos ja väldite füüsilist lähedust, viitab see emotsionaalsele distantseerumisele.
2. Usalduse puudumine:
- Valetamine ja petmine: Kui teie partner on teid reetnud või valetanud, on usalduse taastamine äärmiselt keeruline.
- Armukadedus ja omandiinstinkt: Liigne kontrollimine, jälitamine ja usaldamatuse süüdistused viitavad ebakindlusele ja pikaajalistele probleemidele.
- Salajasi saladuste hoidmine: Kui te ei tunne end mugavalt oma partneriga kõike jagades, on see märk usalduse puudumisest.
Lisaks neile kahele peamisele märgile on veel mitmeid ohumärke, mis võivad viidata abieluprobleemidele:
- Rahalised raskused: Pidevad rahalisi vaidlused ja pinge võivad tekitada stressi ja ebastabiilsust.
- Erinevad elueesmärgid: Kui teie ja teie partneril on erinevad väärtused, eesmärgid ja tulevikuplaanid, tekib pikaajaliselt pingeid.
- Vähene pühendumus: Kui teie partner ei ole valmis abielu nimel pingutama ega kompromisse tegema, on see märk vähesest pühendumusest.
Kui märkate oma abielus neid ohumärke, on oluline otsida abi. Pöörduge pere- või paariterapeudi poole, et saada professionaalset abi suhtlemisprobleemide lahendamiseks ja usalduse taastamiseks.
Mõned abistavad ressursid:
- Eesti Perekeskuste Liit: https://www.lasterikkad.ee/
- Eesti Psühholoogide Liit: http://www.epl.org.ee/
- Nõustamiskeskus Nõuanne: https://www.ohtuleht.ee/kodu/teemalehed/nouanne
- Peaasjad.ee: https://peaasi.ee/
Oluline on meeles pidada, et iga abielu on ainulaadne ja igaüks kogeb raskusi. Abi otsimine ei ole nõrkuse märk, vaid hoopis vastupidi – see näitab teie pühendumust oma abielu edendamisele.