Jaanuaris pööras Reformierakond oma pikale toetuslangusele edukalt tõusu, samal ajal kui Sotsiaaldemokraatlik Erakond saavutas oma reitingus viimaste aastate kõrgeima taseme. Samas, valitsuspartei Eesti 200 toetus langes alla valimiskünnise.
ERR-i poolt tellitud Kantar Emori uuringu kohaselt jätkas Isamaa jaanuaris kõige populaarsema partei staatuses, kuigi nende toetus langes. Isamaa tõusis mullu novembris-detsembris populaarseimaks erakonnaks, saavutades 25% toetust, kuid jaanuariks vähenes see 22%-ni.
Pärast Ukraina sõja algust tõusis Reformierakond märkimisväärselt populaarseks, kuid kaotas alates eelmise aasta aprillist stabiilselt toetust. Detsembris oli nende toetus 15%, jagades sellega Keskerakonnaga kolmandat-neljandat kohta. Jaanuaris tõusis peaministripartei toetus 19%-ni, asetades nad Isamaa järel teisele kohale. EKRE ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on kolmandal-neljandal kohal võrdselt 17% toetusega.
EKRE reiting langes pärast novembrikuist 21% taset veidi, samal ajal kui Sotsiaaldemokraadid nägid märkimisväärset tõusu, eriti kahe noorema vanuserühma seas, kus Isamaa varem lühiajaliselt domineeris.
Keskerakond on viiendal kohal 14% toetusega, säilitades tugeva positsiooni muukeelsete valijate seas, kelle hulgas on nende toetus 51%. Eesti keelt emakeelena kõnelevatest toetas neid vaid 4%.
Valitsuskoalitsiooni nõrgima reitinguga Eesti 200 toetus langes jaanuaris alla valimiskünnise 4%-ni, mis on sama suur kui parlamendiväliste Parempoolsete toetus.
Rohelisi toetas jaanuaris 2% ja Vasakparteid 1% valijatest.
Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voogi sõnul on erakondade reitingud muutumas ebastabiilsemaks. Põhjuseks on meedia tähelepanu nihkumine koalitsiooni ja opositsiooni vastasseisult valitsuskoalitsiooni sisetülidele, eriti õpetajate palkade teemal. Selle tagajärjel on opositsiooni eelistus langenud 60%-lt 54%-le.
Valitsuskoalitsiooni kogutoetus tõusis detsembri 33%-lt jaanuaris 40%-le. Samal ajal suurenes ka nende vastajate osakaal, kes ei oska oma eelistust välja tuua: novembris 22%, detsembris 25% ja jaanuaris 27%.
Toetused erinevates vastajarühmades näitavad, et Isamaa on eestlaste seas populaarseim 27% toetusega, järgnevad Reformierakond 22%, EKRE 19% ja SDE 17% toetusega. Keskerakond, Eesti 200 ja Parempoolsed kogusid kõik 4% eestlaste toetust, samas kui Keskerakond on endiselt muust rahvusest vastajate seas esimene eelistus 51% toetusega. SDE kogus muust rahvusest vastajate seas 19% toetust, mis on rohkem kui eestlaste seas.
Tallinnas oli populaarseim Keskerakond 24% toetusega, järgnesid SDE ja Reformierakond 19%, Isamaa 14% ja EKRE 12% toet