Terviseportaal pakub mugavat ja kasutajasõbralikku ligipääsu terviseandmetele
Tervisekassa terviseportaali tootejuht Evgeni Nikolaevski
Uue terviseportaali kaudu pakume kasutajatele erinevaid tervishoiuteenuseid ning loome uusi infotehnoloogilisi lahendusi, mis võimaldavad suurendada inimese enda osalust ja vastutust tervisega seotud otsuste tegemisel. Vastutust saab patsient oma raviprotsessis võtta juhul, kui tal on selleks olemas piisavalt infot oma haiguse kohta ning ta on motiveeritud jälgima oma terviseandmeid.
Peame uue portaali arendamisel oluliseks seda, et inimestele oleks võimaldatud mugav ja kasutajasõbralik ligipääs oma terviseandmetele. On tähtis, et inimene saaks portaali kaudu tervishoiuga seotud meeldetuletusi – see on ka inimeste poolt kõige enam soovitud funktsioon. Teenus lisatakse järgmiste arenduste käigus.
Tervisekassa ja TEHIKu koostööna valmiv terviseportaal pakub tulevikus seega personaalset ja terviklikku ülevaadet nii inimese füüsilisest kui ka vaimsest tervisest. Samuti võimaldab portaal täiendada lisaks tervisedeklaratsioonile ning tahteavaldustele enda ja lähedaste terviseandmeid ning täita vastuvõtule eelnevaid seisundihindamise küsimustikke.
Praeguseks on arendatud nii portaali disaini ja kasutajakogemust kui ka funktsionaalsusi. Enne terviseportaali sisselogimist on lugemiseks tervisedendusliku sisuga esileht, millel on erinevad tõenduspõhised terviseteemad.
Lisaks eeltoodule saab alates uuest aastast terviseportaali osaks ka digiregistratuur, mis pole enam eraldi keskkond. Tänu sellele muutub tulevikus broneeringute tegemine või vastuvõtuaegade muutmine ja tühistamine patsiendile lihtsamaks.
Selleks, et arendamisel kaasata erineva taustaga lõppkasutajaid, sh ka vaegnägijaid, on alates selle aasta maikuust inimestelt küsitud tagasisidet uuele terviseportaalile ning palutud testida esimesi teenuseid. Tänaseks on inimeste antud tagasiside läbi töötatud ning vastavalt sellele tehtud ka muudatusi.
Terviseportaali viimased arendustööd lõppevad oktoobris ning on avalikuks kasutamiseks valmis selle aasta novembri lõpuks.
Ühtlasi kutsume üles kõiki tervishoiutöötajaid olema inimestele abiks ning teavitama oma patsiente uue terviseportaali olemasolust ja kasutama patsiendiportaali või digiloo asemel terviseportaali nimetust.
Terviseportaali arendus läheb maksma 1,1 miljonit eurot.